LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowa marka oficjalnie w sprzedaży
Transport drogowy

Nowa marka oficjalnie w sprzedaży

Ford Trucks zaczął sprzedaż swoich ciągników w Polsce

AS

Minęły zaledwie 4 miesiące od podpisania umowy o współpracy między Ford Trucks a Q-Service Truck, a sprzedano już pierwsze ciągniki F-MAX. Oficjalne przekazanie kluczyków odbyło się 17 X w Cząstkowie Polskim, podczas uroczystego otwarcia sieci dealerskiej i serwisowej Ford Trucks.


Część oficjalna spotkania w Cząstkowie Polskim   |   Fot. Q-Service Truck

Nasza współpraca z Q-Service Truck rozpoczęła się w czerwcu 2019 roku wraz z podpisaniem umowy o wyłącznej dystrybucji pojazdów Ford Truck na polski rynek. Wierzę, że bogate doświadczenie naszego polskiego partnera, jego profesjonalizm i zorientowanie na klienta zapewnią nam znakomitą promocję marki w ważnym dla nas kraju. Ford Trucks obecny jest w 41 krajach na trzech kontynentach, a Polska w naszej strategii zajmuje kluczowe miejsce. Nie zapominajmy, że jest to czwarty co do wielkości rynek pojazdów ciężarowych w Europie ze strategiczną lokalizacją, stale rosnącą gospodarką i ogromnym potencjałem handlowym - powiedział Dave Johnston, Deputy General Manager Ford Otosan.

Oficjalnie. Obecnie sieć dealerską tworzy osiem punktów, wszystkie one uzyskały również autoryzację do napraw pojazdów Ford Trucks. Docelowo ma być ich na terenie Polski o dwa więcej. Sieć serwisowa oparta będzie natomiast na 20 warsztatach. Aktualnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi firmami, chętnymi dołączyć do sieci, weryfikowane są również ich możliwości, predyspozycje i skala potencjału.

Podczas oficjalnego otwarcia sieci dealerskiej i serwisowej poza wręczeniem kluczyków do Forda F-MAX pierwszym klientom (Profil Shipyards Sp. z o.o. Spółka komandytowa i Usługi Transportowe BOG-TRANS) odbyło się również oficjalne przecięcie wstęgi, symbolicznie rozpoczynające sprzedaż Ford Trucks w Polsce, a wszyscy dealerzy włączeni do sieci otrzymali z rąk Sławomira Rybarczyka, Prezesa Zarządu Q-Service Truck oraz Macieja Oleksowicza, Prezesa Zarządu Inter Cars SA, listy gratulacyjne oraz intencyjne. Wśród wyróżnionych były: Q-Service Truck z Cząstkowa Polskiego, AUTOFIKO Sp. z o.o. z Jaworzna, Truck Części Błach i Rajchel Spółka Jawna z Wrocławia, Moobilo Sp. z o.o. z Gdańska, Ziem-Bud Sp. z o.o. z Łodzi, PHU WIMEX Tadeusz Wiszowaty z Białegostoku, Bogumił Porębski Spółka Komandytowa z Niedźwiedzia i Marcotrans Sp. z o.o. ze Stargardu.

Początek. Otwarcie sieci dealerskiej i serwisowej to kluczowy moment w rozwoju Ford Trucks w Polsce. Oficjalnie dołączyliśmy w ten sposób do rodziny Ford Trucks, mogąc oferować naszym klientom wysokiej klasy pojazdy ciężarowe. Krok ten doskonale wpisuje się w kierunek rozwoju Grupy Kapitałowej Inter Cars, gdzie poprzez różne segmenty naszej działalności, tworzymy kompleksowy model obsługi klientów, oferując dostęp do gotowych produktów, jakimi są pojazdy, części zamienne i usługi napraw – dodał Sławomir Rybarczyk, prezes zarządu Q-Service Truck Sp. z o.o.

Na kooperacji skorzystają przede wszystkim klienci, ale także nasze serwisy skupione wewnątrz sieci, które otrzymują w ten sposób dostęp do nowoczesnych technologii. Dla tych, którzy uzyskają autoryzację do napraw pojazdów Ford Trucks, będzie to także duża wartość wizerunkowa, przedstawiająca ich wysokie kompetencje - podsumował spotkanie prezes Rybarczyk.« powrót
Biuro Brokerskie Omega