LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
14 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowa siedziba na 20-lecie irlandzkiego lidera
TSL

Nowa siedziba na 20-lecie irlandzkiego lidera

W Monaghan zjawiło się 2,5 tys. gości z całego świata

CB

Combilift, lider w branży rozwiązań dla przeładunku i transportu wewnętrznego długich i niekształtnych materiałów, producent wielokrotnie nagradzanych wszelkiego zastosowania wózków widłowych, a także reprezentujących "wagę ciężką" podnośników i wozów bramowych, uczcił 20-lecie istnienia, otwarciem swojej nowej, efektownej siedziby.


Oficjalne otwarcie nowej siedziby Combilift   |   Fot. Cezary Banasiak

Irlandzka firma z siedzibą w Monaghan, założona w 1998 r. przez Martina McVicara i Roberta Moffetta, stała się z niewielkiej firmy (w pierwszym roku powstało 18 maszyn, z czego 17 wyeksportowano) w ciągu dwóch dekad liderem w swojej dziedzinie, sprzedając do tej pory już ponad 40 tys. maszyn do ponad 85 krajów (na eksport idzie 98% produktów). Jest to także mocno wspierany i ceniony we własnym kraju pracodawca, o istotnym znaczeniu dla irlandzkiej gospodarki.

Na oficjalne otwarcie nowej centrali firmy Combilift zostało zaproszonych ponad 2,5 tys. gości, w tym członkowie rządu Irlandii, dziennikarze z całego świata, klienci, a także przedstawiciele firm współpracujących i oczywiście pracownicy. Nowa siedziba, zbudowana kosztem 50 mln euro, ma powierzchnię 46,5 tys. m2 i ma pozwolić na podwojenie dotychczasowej produkcji.

Personalizacja to nowe granice zarówno dla klienta, jak i producenta. Coraz więcej naszych klientów oczekuje, że produkty będą dostosowane do ich własnych potrzeb - mówił Managing Director firmy Combilift, Martin McVicar. Producenci wózków widłowych, którzy oferują niestandardowe produkty, mają ich zwykle niewielką ilość, ale Combilift wychodzi ponad to, oferując masową produkcję dopasowanych produktów, dając zarazem strategiczną przewagę naszym klientom. Tradycyjni producenci wózków widłowych koncentrują się na masowej produkcji takich samych produktów. My ewoluujemy z naszymi klientami, produkując nowe produkty każdego roku - dodał.

Wśród ostatnio wprowadzonych nowości (koniec zeszłego roku) był np. napędzany na wszystkie koła, elektryczny, wielokierunkowy wózek widłowy z przeciwwagą o udźwigu 4 t. Combi-CBE 4t został zaprezentowany przez Combilift na targach GIS, Lifting, Industrial and Port Handling and Heavy Transport odbywających się w październiku zeszłego roku w Piacenza Expo we Włoszech.

Pojazd oparty jest na oryginalnej konstrukcji wielokierunkowego wózka widłowego z przeciwwagą, który firma Combilift wprowadziła na rynek w 2006 r. Nowością jest udźwig - do tej pory model elektryczny (seria wózków widłowych Combi-CB) miał "moc" 3 t, teraz podniesiono jego możliwości o 1/3.

Wyznaczanie kierunków. W ciągu pierwszych 10 lat Combilift koncentrował się na sektorze transportu długich ładunków - mówił dalej McVicar. Wielokierunkowy wózek widłowy Combilift zrewolucjonizował obsługę długich materiałów, ponieważ umożliwił klientom bezpieczniejsze obchodzenie się z nimi na mniejszej przestrzeni.

W latach 2008-2018 Combilift urozmaicił swój produkt, opracowując szereg nowatorskich maszyn, w tym także do przenoszenia ciężkich ładunków - wozy przegubowe Aisle Master i oraz Straddle Carrier (Combi-SC). Combilift wszedł na rynek wózków widłowych z obsługą "pieszą", wprowadzając szereg unikalnych produktów (Combi-WR i Combi-CS) w ciągu ostatnich 5 lat, które korzystają z opatentowanej, wielostanowiskowej technologii ramion sterujących operatora - dodał.

Pracownicy i nowa fabryka. Firma inwestuje także w swoich pracowników, zwiększając zatrudnienie wysokiego poziomu, w tym dla wykwalifikowanych techników, projektantów, logistyków i specjalistów łańcuchów dostaw.

Zatrudniliśmy dodatkowe 230 osób, odkąd ogłosiliśmy nasze plany dotyczące tej fabryki w 2015 r. - mówił McVicar. Połączenie tego najnowocześniejszego zakładu produkcyjnego i wykwalifikowanej siły roboczej pozwoli nam podwoić produkcję w ciągu najbliższych 5 lat.

Nowy zakład o pow. 46,5 tys. m2 ma możliwość rozbudowy i jest jednym z największych tego typu przedsięwzięć "pod dachem" w całej Irlandii. Dzięki najnowszym procesom produkcyjnym, fabryka pozwala zwiększyć wydajność w ciągu jednej zmiany na wszystkich liniach - cztery 90-metrowe ruchome linie montażowe są zdolne wytwarzać nowy pojazd co 15 min. Każdego tygodnia ponad 50 gotowych maszyn opuszcza mury fabryki.

Elastyczność dla ​​Combilift to podstawa. Obsługujemy wszelkie życzenia klientów dotyczące niestandardowych rozwiązań. Staliśmy się kimś więcej niż producentem wózków widłowych - przekształcamy dzięki innowacjom cały sektor transportu i logistyki - skomentował McVicar. Ściśle współpracujemy z naszymi klientami i dealerami, aby znaleźć rozwiązania, które najlepiej pasują do ich indywidualnych potrzeb. Combilift inwestuje 7% swoich rocznych obrotów (przychodów) w badania i rozwój (Research & Development) - podsumował.


Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak


« powrót
Biuro Brokerskie Omega