Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
27 września 2020 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowe autobusy dla Konina
Transport drogowy

Nowe autobusy dla Konina

4 października 2017 r.   |  AS

8 nowych, niskoemisyjnych autobusów Scania Citywide 12 LF zostanie dostarczonych do MZK w Koninie w ramach umowy podpisanej na początku października br.


Scania Citywide   |   Fot. Scania

Niskowejściowe, niskopodłogowe autobusy Scania Citywide są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. 12-metrowe pojazdy posiadają klimatyzację, wyposażono je także w automaty do sprzedaży biletów, ekrany LCD oraz monitoring. Autobusy spełniają normę emisji spalin Euro 6, a komora silnika posiada system detekcji i gaszenia pożarów. Autobusy zostaną dostarczone do 15 grudnia 2017 roku. Wartość umowy sięga blisko 10 mln zł.

Scania Citywide 12LF to uniwersalny autobus miejski zapewniający komfort dla kierowcy, jak i pasażerów. To co go wyróżnia, to wnętrze klasy premium, które jest zaprojektowane bardzo nowocześnie oraz świetnie izolowane od hałasów z zewnątrz. Ponadto nasze autobusy słyną z wyjątkowo niskich kosztów eksploatacji oraz niskiej emisji CO2 - komentuje Artur Wojtowicz, regionalny kierownik sprzedaży autobusów Scania Polska S.A.

Współpraca Scania z miastem Konin ma już ponad 20-letnią tradycję. Pierwszy wygrany przetarg w tym mieście odbył się w 1996 roku i dotyczył dostawy 10 autobusów niskowejściowych Scania MaxCi. Z kolei w latach 2006 – 2009 lokalne MZK zakupiło 7 pojazdów Scania OmniCity.

Autobusy Scania Citywide są dostępne w różnych konfiguracjach, o długości od 10,9 do 18 metrów. Zamawiający może wybrać dowolny układ i długość pojazdu, które najlepiej odpowiadają konkretnym potrzebom transportowym.

[ Scania ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega