LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowe autobusy w Poznaniu
Transport drogowy

Nowe autobusy w Poznaniu

MPK Poznań po raz pierwszy we flocie będzie mieć Mercedesy

SC

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu wybrało najkorzystniejszą ofertę w przetargu na dostawę 15 autobusów o napędzie konwencjonalnym z prawem opcji na zakup dodatkowych 5 sztuk. Autobusy przegubowe Mercedes-Benz Conecto G zasilą poznański tabor w 2023 roku. Autobusy z gwiazdą po raz pierwszy będą przewozić pasażerów po poznańskich ulicach.


Mercedes-Benz Conecto G to nowoczesne autobusy przegubowe spełniające wszystkie najważniejsze wymagania współczesnego transportu miejskiego   |   Fot. EvoBus

29 listopada b.r. nastąpiło oficjalne podpisanie umowy w siedzibie MPK Poznań.

Autobusy Mercedes-Benz Conecto G to nowoczesne autobusy przegubowe, które spełniają wszystkie najważniejsze wymagania współczesnego transportu pasażerskiego w obszarach miejskich. Wyposażone są w czworo dwuskrzydłowych drzwi. Niska podłoga sięgająca od pierwszego do ostatniego rzędu foteli zapewnią podróżującym wysoki komfort przemieszczania się i szybki przepływ potoków pasażerskich. Pasażerowie docenią również rozbudowany system informacji liniowej obejmujący tablice zewnętrzne z nowoczesnymi białymi diodami LED.

Mała średnica zawracania pozwala na bezpieczne manewry autobusami nawet w wąskich uliczkach. Przednie i tylne człony pojazdów są połączone za pomocą opracowanego przez Mercedes-Benz unikalnego systemem zabezpieczenia przeciwzgięciowego (ATC). Ta innowacyjna technologia gwarantuje wysoką stabilność i imponującą zwrotność autobusów. Ponadto, dzięki niezależnemu zawieszeniu kół przedniej osi Conecto G są wyjątkowo zwrotne i bardzo komfortowe.

Autobusy są napędzane niskoemisyjnymi silnikami Mercedes-Benz OM 470 LA, o mocy 265 kW. Wyposażenie obejmuje moduły rekuperacyjne obniżające zużycie paliwa nawet do 3% - tym samym również emisję tlenków.

Pojazdy są w pełni klimatyzowane oraz wyposażone w filtry antybakteryjne minimalizujące ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów w autobusie.

Artur Konarski, Prezes Zarządu EvoBus Polska: Mercedes-Benz Conecto to sprawdzony model autobusu doceniany w wielu polskich miastach za swoje wyjątkowe walory ekonomiczno-użytkowe. Jest nam bardzo miło, że odpowiadając na zdefiniowane w przetargu potrzeby zamawiającego mogliśmy zaoferować pojazdy tego nowoczesnego, bezpiecznego i ekonomicznego modelu autobusu marki Mercedes-Benz.

[ materiały Daimler Buses ]



« powrót
Biuro Brokerskie Omega