LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowe centrum logistyczne Muszkieterów
Logistyka

Nowe centrum logistyczne Muszkieterów

Nowoczesna proekologiczna baza dystrybucyjna

Janusz Kajda

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w Polsce, zrzeszająca właścicieli supermarketów spożywczych Intermarche oraz typu „dom i ogród” Bricomarche, otworzy w podpoznańskim Swadzimiu nowe centrum magazynowo-biurowe o powierzchni ponad 80 tys. m2.

Główna siedziba grupy w Polsce mieści się w Wielkopolsce już od 1996 r., kiedy to w Poznaniu powstało pierwsze centrum logistyczne i zakupowe. Sześć lat później uruchomiono kolejne magazyny w podpoznańskich Sadach. Otwarcie centrum w Swadzimiu umożliwi dostawę towaru do większej liczby sklepów, a co za tym idzie pozwoli Muszkieterom na zwiększenie obrotów w naszym kraju.

Prężny rozwój Grupy Muszkieterów w Polsce sprawił, że zaistniała potrzeba stworzenia nowoczesnej bazy logistycznej, dostosowanej do rosnących potrzeb naszych dwóch sieci: Intermarche i Bricomarche. Nowe centrum dystrybucyjne i wykorzystywane przy jego budowie innowacyjne rozwiązania zapewnią naszym sklepom sprawną obsługę, a przede wszystkim przyczynią się do dalszego umacniania pozycji grupy na polskim runku i w konsekwencji do skuteczniejszego wcielania w życie strategii Polska CAP 2020 – wyjaśnia Patrick Renault, prezes Grupy Muszkieterów.

Nowoczesne centrum logistyczne w Śwadzimiu powstało w zaledwie 18 miesięcy. Na 75 tys. m2 powierzchni magazynowej znajduje się 66 tys. miejsc paletowych. Jest ono przystosowane m.in. do składowania oraz dystrybucji produktów spożywczych w temperaturach kontrolowanych, produktów świeżych, warzyw, owoców, mrożonek oraz do zarządzania towarami sezonowymi czy wielkogabarytowymi.

W magazynach zostaną zastosowane proekologiczne rozwiązania, takie jak informatycznie sterowany system zużycia dwutlenku węgla do dystrybucji mrożonek w kontenerach, oświetlenie LED czy system segregacji odpadów. Inwestycja została wykonana przez firmę Goldberg na zlecenia Goodman Polska. Umowa zawarta pomiędzy Grupą Muszkieterów a Goodman była największą transakcją na rynku logistycznym w 2014 r.

Wykonanie tegorocznych inwestycji kosztować będzie 485 mln zł. Planuje się do końca dekady otworzyć w Polsce blisko 500 supermarketów. Do końca 2020 r. przeznaczonych zostanie na rozwój obu sieci, w tym na zakup terenów i budowę punktów sprzedaży, około 6 mld zł. Dzięki temu w obu sieciach poważnie wzrośnie zatrudnienie. Obecnie w całej Grupa Muszkieterów pracuje 14 tys. osób. Do 2020 r. zatrudnienie ma wzrosnąć do 32,5 tys. pracowników.« powrót
Biuro Brokerskie Omega