LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
19 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowe centrum logistyczne na Podkarpaciu
Logistyka

Nowe centrum logistyczne na Podkarpaciu

Docelowo powstaną trzy hale o powierzchni 50 tys. m2

Jerzy Konwicki

W centrum logistycznym Waimea Logistic Park Korczowa, otwarto (12 V) pierwszą halę o powierzchni 7,2 tys. m2.

W ramach kompleksu o łącznej powierzchni 50 tys. m2. powstaną w sumie trzy obiekty. Inwestorem jest firma EAST A4 ​​Logistic Park 1 Sp. z o.o. należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holding S.A. Łączna wartość projektu wynosi​ 110 mln zł, a jego pierwszego etapu pierwszego 26 mln zł.

Pierwsza hala Waimea Logistic Park Korczowa wyposażona została w nowoczesne technologie zapewniające możliwość prowadzenia szeroko rozumianych usług logistycznych. W ramach projektu powstała rozbudowana infrastruktura – przestronny plac manewrowy dla samochodów ciężarowych i osobowych oraz strzeżony parking dla ciężarówek. Centrum oferuje całodobową obsługę dla TIR-ów oraz zaplecze socjalne dla kierowców wraz z kantyną.

Kompleks dedykowane jest dla firm z całej Europy, a zwłaszcza do tych, które chciałyby przechowywać, pakować lub korzystać z dostępnych tu usług logistycznych przed dostawą towarów na Ukrainę lub na inne rynki wschodnie. Obiekt powstał bowiem 3 km od największego przejścia granicznego między Polską a Ukrainą (Korczowa), na 12-hektarowej działce w miejscowości Młyny na Podkarpaciu.

Położenie centrum  na terenie powiatu jarosławskiego, na szlakach komunikacyjnych oraz nieduża odległość do przejść granicznych stwarzają dogodne warunki do inwestowania w tym regionie.

Przez teren powiatu jarosławskiego przebiega autostrada A4 (E40) Jędrzychowice-Wrocław-Katowice-Rzeszów-Korczowa. Droga kontynuuje bieg niemieckiej autostrady A4 z kierunku Drezna, a także wpisuje się w ciąg europejskiej trasy bezpośredniej Wschód-Zachód E40. Kierowcy poruszający się autostradą A4 mogą korzystać na terenie powiatu jarosławskiego właśnie z węzła Korczowa, który jest ostatnim na terenie Polski i umożliwiającym zjazd z autostrady A4 przed przekroczeniem polsko-ukraińskiej granicy.« powrót
Biuro Brokerskie Omega