LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
27 listopada 2022 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
AsstrA
www.pgt.plNowe europejskie rynki polskiego producenta
Transport drogowy

Nowe europejskie rynki polskiego producenta

Solaris zwiększa zasięg

25 kwietnia 2017 r.   |  Cezary Banasiak

Kwiecień jest bardzo udanym miesiącem dla firmy Solaris. Polskiemu producentowi autobusów udało się wejść na rynki dotąd "dziewicze", w Luksemburgu i Holandii, a to kolejno 31. i 32. państwo (w tym już ponad 600 miast), w których jeżdżą pojazdy z Bolechowa.


40 autobusów Urbino 18 trafi do Holandii   |   Fot. Solaris

Najpierw udało się pozyskać kontrahenta w Holandii - firma Connexxion zamówiła 40 autobusów Urbino 18. Niedługo potem podpisano kontrakt z jednym z największych, prywatnych przedsiębiorstw transportu publicznego w Luksemburgu, firmą Sales-Lentz. Wprawdzie tutaj zlecenie obejmuje zaledwie jeden pojazd, ale dobre wrażenia z użytkowania powinny zaowocować następnymi zamówieniami.

Holandia. Będąca własnością Trandev, firma Connexxion jest jedną z największych w Holandii spółek pełniących usługi z zakresu transportu publicznego. 40 autobusów nowy Solaris Urbino 18 ma być dostarczonych do końca bieżącego roku. Wszystkie to pojazdy przegubowe, zaopatrzone w dobrze znaną, holenderską jednostkę napędową DAF, spełniającą surowe normy czystości spalin EURO 6. Mają być używane w holenderskim regionie Amstelland-Meerlanden, wewnątrz tak zwanego systemu transportu publicznego R-net.

To, że zdobyliśmy zamówienie na hermetycznym rynku holenderskim, jest dla nas nadzwyczajnym i bardzo ważnym osiągnięciem. Możemy zapewnić pasażerów R-net i Connexxion, że dostarczymy pojazdy o najwyższym standardzie jakości i bezpieczeństwa - powiedział Zbigniew Palenica, wiceprezes Solaris Bus & Coach SA, odpowiedzialny za sprzedaż i pojazdy szynowe.

Luksemburg. Zgodnie z umową, podpisaną na początku kwietnia, Solaris Urbino 12 ma być dostarczony do odbiorcy w ostatnim kwartale tego roku. Ma się poruszać w rejonie luksemburskiego miasta Bascharage. Na początku roku wygraliśmy przetarg na dostawę 208 autobusów hybrydowych do Belgii, przed kilkoma dniami świętowaliśmy wejście na rynek holenderski, a dziś zdobywamy zamówienie od luksemburskiego przewoźnika. To niezwykły powód do dumy i radości, że kraje Beneluksu doceniają naszą markę. Jest to tym samym dowód uznania dla pracy naszych inżynierów i konstruktorów, którzy nieustannie pracują nad innowacyjnymi i ekologicznymi rozwiązaniami – mówił Zbigniew Palenica.

Sales-Lentz zainteresowany jest ekologicznymi i innowacyjnymi rozwiązaniami. Od 6 do 10 III 2017 testował on również nowego Solarisa Urbino 12 electric, który poruszał się po dwóch liniach miasta Bascharage i świetnie sprawdził się na tamtejszych trasach. Na zamówienie jednak elektryk na razie jeszcze musi poczekać.« powrót
Biuro Brokerskie Omega