LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
14 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowe europejskie rynki polskiego producenta
Transport drogowy

Nowe europejskie rynki polskiego producenta

Solaris zwiększa zasięg

Cezary Banasiak

Kwiecień jest bardzo udanym miesiącem dla firmy Solaris. Polskiemu producentowi autobusów udało się wejść na rynki dotąd "dziewicze", w Luksemburgu i Holandii, a to kolejno 31. i 32. państwo (w tym już ponad 600 miast), w których jeżdżą pojazdy z Bolechowa.


40 autobusów Urbino 18 trafi do Holandii   |   Fot. Solaris

Najpierw udało się pozyskać kontrahenta w Holandii - firma Connexxion zamówiła 40 autobusów Urbino 18. Niedługo potem podpisano kontrakt z jednym z największych, prywatnych przedsiębiorstw transportu publicznego w Luksemburgu, firmą Sales-Lentz. Wprawdzie tutaj zlecenie obejmuje zaledwie jeden pojazd, ale dobre wrażenia z użytkowania powinny zaowocować następnymi zamówieniami.

Holandia. Będąca własnością Trandev, firma Connexxion jest jedną z największych w Holandii spółek pełniących usługi z zakresu transportu publicznego. 40 autobusów nowy Solaris Urbino 18 ma być dostarczonych do końca bieżącego roku. Wszystkie to pojazdy przegubowe, zaopatrzone w dobrze znaną, holenderską jednostkę napędową DAF, spełniającą surowe normy czystości spalin EURO 6. Mają być używane w holenderskim regionie Amstelland-Meerlanden, wewnątrz tak zwanego systemu transportu publicznego R-net.

To, że zdobyliśmy zamówienie na hermetycznym rynku holenderskim, jest dla nas nadzwyczajnym i bardzo ważnym osiągnięciem. Możemy zapewnić pasażerów R-net i Connexxion, że dostarczymy pojazdy o najwyższym standardzie jakości i bezpieczeństwa - powiedział Zbigniew Palenica, wiceprezes Solaris Bus & Coach SA, odpowiedzialny za sprzedaż i pojazdy szynowe.

Luksemburg. Zgodnie z umową, podpisaną na początku kwietnia, Solaris Urbino 12 ma być dostarczony do odbiorcy w ostatnim kwartale tego roku. Ma się poruszać w rejonie luksemburskiego miasta Bascharage. Na początku roku wygraliśmy przetarg na dostawę 208 autobusów hybrydowych do Belgii, przed kilkoma dniami świętowaliśmy wejście na rynek holenderski, a dziś zdobywamy zamówienie od luksemburskiego przewoźnika. To niezwykły powód do dumy i radości, że kraje Beneluksu doceniają naszą markę. Jest to tym samym dowód uznania dla pracy naszych inżynierów i konstruktorów, którzy nieustannie pracują nad innowacyjnymi i ekologicznymi rozwiązaniami – mówił Zbigniew Palenica.

Sales-Lentz zainteresowany jest ekologicznymi i innowacyjnymi rozwiązaniami. Od 6 do 10 III 2017 testował on również nowego Solarisa Urbino 12 electric, który poruszał się po dwóch liniach miasta Bascharage i świetnie sprawdził się na tamtejszych trasach. Na zamówienie jednak elektryk na razie jeszcze musi poczekać.« powrót
Biuro Brokerskie Omega