LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowe logo, nowe plany
Transport drogowy

Nowe logo, nowe plany

Nowa nazwa IVECO Group oraz logo zapowiadają przyszłość nowej organizacji

SC

Nowa organizacja On-Highway nabiera realnego kształtu jako globalna firma, której zadaniem jest ochrona, wspieranie i rozwój ośmiu marek. Jest to nowa spółka IVECO Group, której nowe logo jest kolejnym krokiem w kierunku zakończenia wyodrębnienia tej działalności z CNH Industrial N.V., co ma nastąpić na początku 2022 r.


Nowa nazwa IVECO Group oraz logo zapowiadają przyszłość nowej organizacji   |   Fot. IVECO Group

Wyjątkowa tożsamość marek i silne skupienie grupy na biznesie są według firmy podkreślone w nowym logo poprzez ostre linie czcionki. Kolor szary przywołuje poczucie stabilności i silnego przemysłowego DNA marek, wskazuje na skromną ale niezwykle pracowitą drogę, jaką pokonała firma, na jej determinację do osiągania wyznaczonego celu. Niebieska kropka między „IVECO” i „Group” przerywa schemat kolorów, wskazuje na przyszłość, którą charakteryzuje zrównoważona innowacja. Niebieska kropka nowego logo zlokalizowana w środku, dodaje dynamiki całemu elementowi graficznemu, sugeruje równowagę i jednocześnie zwraca uwagę na szczegóły, tak jak portfolio marek IVECO Group.

Poniżej logo głównego znajdują się nazwy poszczególnych marek, prezentowane w jednej linii. W centrum Grupy znajduje się marka IVECO: pionierski producent pojazdów użytkowych, który projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, a także auta do misji terenowych oraz FTP Industrial, rdzeń IVECO Group, który dostarcza zaawansowane silniki i skrzynie biegów dla swoich siostrzanych marek oraz pozostaje światowym liderem w dostarczaniu technologii układów napędowych klientom z branży rolniczej, budowlanej, morskiej, produkcji energii oraz pojazdów użytkowych.

Obok IVECO i FTP Industrial znajdują się: IVECO BUS - producent autobusów premium oraz HEULIZ. Dalej IVECO Defence Vehicles - producent wysokospecjalistycznego sprzętu obronnego, w tym pojazdów militarnych; ASTRA – światowy dostawca ciężkich pojazdów budowlanych i przeznaczonych do prac w kamieniołomach; MAGIRUS – renomowany producent pojazdów i sprzętu pożarniczego i wreszcie IVECO CAPITAL - wsparcie finansowe dla marek IVECO Group, umiejscowione strategicznie na początku linii marek. Dział usług finansowych będzie w rzeczywistości stanowić kamień węgielny dla nowej marki IVECO Group, zwłaszcza w obszarze alternatywnych źródeł zasilania.

[ materiały IVECO ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega