LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
16 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowe połączenie promowe na Morzu Czarnym
Transport wodny

Nowe połączenie promowe na Morzu Czarnym

Z Noworosyjska do Samsun w Turcji

Mikołaj Marszycki

Ukrferry, ukraiński przewoźnik promowy, uruchomił 8 czerwca nowe połączenie na Morzu Czarnym. Statki armatora pływać będą teraz pomiędzy Noworosyjskiem a portem Samsun w Turcji.

Ukraiński armator operuje na Morzu Czarnym od początków swej działalności. Obecnie przewoźnik jako jeden z liderów tego regionu rozwija siatkę swoich połączeń. Wykonany w ubiegłym tygodniu pierwszy rejs pomiędzy Krajem Krasnodarskim a Turcją ma być, według zapewnień armatora, nowym regularnym połączeniem.

20 lat na rynku. Zgodnie z rozkładem zaprezentowanym przez armatora, należący do niego prom ruszył z tureckiego portu Haydarpasa 8 czerwca. Do Noworosyjska (Kraj Krasnodarski) dotarł dwa dni późnie rano. Tego samego dnia wieczorem statek wyruszył do Samsun, gdzie dopłynął 11 czerwca w południe. Natomiast wyjście z portu Samsun północnej Turcji odbyło się 14 czerwca w godzinach popołudniowych, skąd prom wyruszy z powrotem do Noworosyjska. Wejście do tego rosyjskiego portu nastąpiło 15 czerwca rano. Podczas kursów obowiązywały obniżone stawki na przewóz pojazdów ciężarowych.

Ukrferry to przewoźnik operujący już od 20 lat - firma powstała w 1995 r. w Odessie. Do floty armatora należą cztery promy przystosowane do transportu ładunków tocznych i pojazdów, a także transportu wagonów kolejowych. Statki ukraińskiego przewoźnika pływają już na trasie Illicziwśk-Poti-Batumi oraz Illicziwśk-Haydarpasa. Opcjonalnie promy Ukrferry zawijają też do innych portów w ramach tych linii.« powrót
Biuro Brokerskie Omega