LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TESTY AUT TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 lipca 2019 r.
Reklama   +48 22 620 92 04     Kontakt 
www.pgt.plNowe przetargi na trasy szybkiego ruchu
Transport drogowy

Nowe przetargi na trasy szybkiego ruchu

179 km nowych dróg ekspresowych

30 września 2015 r.   |  AS

Koniec lata zaowocował ogłoszeniem przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad postępowań na budowę 179 km dróg ekspresowych, w tym kolejnych odcinków ekspresówek S6, S7, S17 oraz S19. Dodatkowo ogłoszono przetarg na niemal 8-kilometrową obwodnicę Bolkowa, w ciągu dróg krajowych nr 3 i 5.


Już ukończony fragment drogi ekspresowej S6   |   Fot. GDDKiA

Dotychczas, w roku 2015, GDDKiA ogłosiła 20 przetargów na łączną długość 300 km dróg ekspresowych. Nowe postępowania dotyczyć będą tras w pięciu województwach: mazowieckim, podkarpackim, małopolskim, pomorskim i dolnośląskim.

Droga S7. Ekspresówka S7 powiększy się o odcinki: Warszawa – Grójec (w. Warszawa Lotnisko – w. Lesznowola o długości 6,6 km, w. Lesznowola – w. Tarczyn Północ o długości 14,8 km i w. Tarczyn Północ – obwodnica Grójca o długości 7,9 km) oraz granica województw świętokrzyskiego i małopolskiego (granica województw – w. Szczepanowice o długości 23,3 km, w. Szczepanowice – w. Widoma o długości 14 km i w. Widoma - Kraków o długości 18,3 km).

Fragmenty drogi S7 w województwie mazowieckim i małopolskim, na które ogłoszono postępowania, po wybudowaniu uzupełnią połączenie Warszawy z południem Polski poprzez Radom i Kielce.

W skład MOT (Metropolitalnej Obwodnicy Trójmiejskiej) w ciągu drogi ekspresowej S6 będą wchodzić odcinki: w. Chwaszczyno – w. Żukowo o długości 15,6 km oraz w. Żukowo – w. Gdańsk Południe o długości 15,1 km wraz z ponad 6-kilometrową obwodnicą Żukowa. Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej zapewni za pośrednictwem projektowanych węzłów dostępność komunikacyjną terenów leżących wzdłuż obecnych dróg krajowych nr 7 i 20, odblokuje centra Żukowa i Chwaszczyna oraz częściowo odciąży istniejącą Obwodnicę Trójmiasta w ciągu obecnej drogi ekspresowej S6.

Pozytywny wpływ na płynność ruchu powinien być odczuwalny zarówno dla ruchu lokalnego jak i podczas wysokiego, wakacyjnego natężenia ruchu na pomorskich drogach.

Droga ekspresowa S19 zostanie wydłużona zaś o odcinek granica województw lubelskiego i podkarpackiego – Sokołów Małopolski w tym w. Lasy Janowskie – w. Nisko Południe o długości 24,3 km oraz w. Nisko Południe – w. Sokołów Małopolski Północ o długości 29,9 km. Ponadto przybędzie 2,5 km drogi ekspresowej S17 na odcinku w. Zakręt – w. Lubelska w województwie mazowieckim oraz 7,8 km drogi klasy GP w ramach obwodnicy Bolkowa w województwie dolnośląskim w ciągu dróg krajowych nr 3 i 5.

Ekspresówka ta, biegnąca przez teren Podkarpacia, połączy się z odcinkami S19 realizowanymi przez lubelski oddział GDDKiA. Zgodnie z rządowym PBDK 2014 – 2023 cała S19 między Rzeszowem a Lublinem będzie miała długość 157,5 km.

Pozostałe dwa postępowania na fragment S17, łączący obecną drogę krajową nr 2 z przyszłą Południową Obwodnicą Warszawy w ciągu S2 i obwodnicę Bolkowa są krótszymi odcinkami, jednak nie mniej ważnymi w kontekście realizacji Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.« powrót
Biuro Brokerskie Omega