LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowe silniki do Airbusów A321ceo
Transport lotniczy

Nowe silniki do Airbusów A321ceo

HH

Wizz Air podczas odbywającego się obecnie Salonu Lotniczego w Paryżu wybrała silnik V2500 do 10 samolotów typu Airbus A321ceo. WIZZ już dziś korzysta z 83 samolotów z rodziny A320 napędzanych silnikami V2500, a kolejnych 19 czeka na dostawy, które mają rozpocząć się w 2018 roku. WIZZ podpisał też umowę na 110 wykorzystujących nową technologię samolotów A321neo, napędzanych silnikami PW1100G-JM.


Podpisanie umowy   |   Fot. Wizz Air

Silniki V2500 oferowane są przez IAE International Aero Engines AG - międzynarodowe konsorcjum produkujące silniki lotnicze, którego udziałowcami są Pratt & Whitney, oddział United Technologies Corporation  (NYSE: UTX), Pratt & Whitney Aero Engines International GmbH, Japanese Aero Engines Corporation oraz MTU Aero Engines GmbH.

Umowa sprzedaży silników V2500, które oferują od 22 do 33 tysięcy funtów ciągu, obejmuje także umowę dotyczącą godzin pracy silników wykorzystywanych przez flotę [ang. - Fleet Hour Agreement]. Na całym świecie wykorzystywanych jest 6,5 tys. silników V2500.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy silników V2500 oraz oszczędności, jakie dzięki nim uzyskujemy - powiedział dyrektor zarządzający Wizz Air József Váradi. - Nasze relacje z IAE oraz P&W mają ogromne znaczenie dla naszej działalności, gdyż wydajność silników V2500 bezpośrednio przełoży się na niższe koszty operacyjne. Choć nasza baza kosztowa jest bardzo niska, to nadal koncentrujemy się na tym, żeby oferować jak najniższe taryfy naszym klientom i uzyskiwać wysoki zwrot z prowadzonej działalności. Strategią WIZZ jest umocnienie pozycji jako lidera na rynku Europy Środkowo-Wschodniej oraz najszybciej rozwijającego się niskokosztowego przewoźnika w Europie. Dzięki złożonemu przez nas dwa lata temu zamówieniu na 110 wysokowydajnych samolotów typu Airbus A321neo i kolejnym 10 samolotom, flota Wizz Air wzbogaci się do 2024 roku i Wizz będzie dwa razy większą linią lotniczą niż dziś. 

- WIZZ jest kluczowym klientem strategicznym IAE i Pratt & Whitney - powiedział Rick Deurloo, wiceprezes ds. sprzedaży i wsparcia klientów w Pratt & Whitney.  - Niezmiernie doceniamy zaufanie, jakim WIZZ nas obdarza.

Wizz Air jest największym niskokosztowym przewoźnikiem w Europie Środkowo-Wschodniej, w którego flocie aktualnie znajdują się 83 samoloty Airbus A320 i A321, co sprawia, że jest ona jedną z najmłodszych flot będących w posiadaniu dużych europejskich przewoźników, a średni wiek samolotu to 4,4 roku.

Pratt & Whitney jest światowym liderem w dziedzinie projektowania, produkcji i serwisu silników lotniczych oraz pomocniczych jednostek napędowych. Mająca siedzibę w Farmington w stanie Connecticut, firma United Technologies Corp. dostarcza branży budowlanej i lotniczej systemy i usługi wykorzystujące zaawansowane technologie. Więcej informacji na temat UTC dostępnych jest na stronie www.utc.com oraz koncie spółki na Twitterze: @UTC.

[ Wizz Air ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega