LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
17 maja 2022 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowe usługi w zakresie mobilności
TSL

Nowe usługi w zakresie mobilności

UTA Edenred nawiązuje współpracę z ChargePoint

5 maja 2022 r.   |  SC

UTA Edenred, wiodący dostawca usług mobilności w Europie z grupy Edenred, nawiązał współpracę z ChargePoint (NYSE: CHPT), doświadczonym partnerem w  zakresie sieci ładowania pojazdów elektrycznych (EV), aby zapewnić swoim Klientom dostęp do ponad 240 000 publicznych punktów ładowania w 32 krajach Europy. Stale rozwijająca się sieć ChargePoint umożliwia kierowcom pojazdów elektrycznych znalezienie w dogodnej lokalizacji stacji ładowania, w dowolnym czasie w całej Europie.

Oferta będzie dostępna dla Klientów UTA Edenred w drugim kwartale 2022 roku. W  ramach strategii multienergetycznej UTA Edenred zapewnia obecnie swoim Klientom dostęp do Paliw standardowych i alternatywnych, takich jak biodiesel, LNG i CNG, a także do stacji ładowania. Do dyspozycji kierowców będzie specjalna aplikacja, dzięki której zlokalizują i aktywują wybraną stację.

Carsten Bettermann, CEO UTA Edenred: Chcemy oferować naszym Klientom możliwie jak najbardziej rozbudowaną sieć, niezależnie od tego, z jakiego źródła energii korzystają. Współpraca z ChargePoint znacząco usprawni mobilność naszych Klientów, dostarczając im kompleksowe, multienergetyczne usługi od jednego dostawcy – UTA Edenred.

Oprócz dostaw energii, UTA Edenred zapewnia również rozwiązania z zakresu opłat drogowych w wielu krajach Europy, a w połączeniu z dostępem do dodatkowych usług, takich jak naprawy i pomoc drogowa oraz mycie pojazdów, gwarantuje swoim Klientom bardzo szeroki zakres oferty.

André ten Bloemendal, Senior Vice President Europe w ChargePoint, mówi: Nasza współpraca z UTA Edenred ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia flotom niezbędnej infrastruktury i  punktów dostępu, dzięki czemu ich przejście na mobilność elektryczną będzie opłacalne i  łatwe. Klienci UTA Edenred skorzystają z ulepszonego rozwiązania w zakresie mobilności elektrycznej, które pozwoli kierowcom i firmom ładować pojazdy w miejscach publicznych, domach i pracy, gdzie i kiedy tylko chcą.

Ułatwione zarządzanie flotami mieszanymi i elektrycznymi. Rosnąca liczba pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in na drogach, umożliwia menedżerom flot elektryfikację i redukcję kosztów, niezależnie od charakteru działalności firmy. Floty mieszane to często dodatkowe trudności administracyjne.

Nowe, zintegrowane rozwiązanie w zakresie mobilności UTA Edenred oferuje jego użytkownikom szereg korzyści. Umożliwia kierowcom lokalizowanie i aktywowanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz autoryzację transakcji. Szczegółowe raporty zapewniają menedżerom flot doskonały podgląd profili użytkowania pojazdów elektrycznych, hybrydowych i konwencjonalnych. Przegląd tych danych umożliwia operatorom flot mieszanych szczegółowe raportowanie oraz pomaga im lepiej przyjrzeć się śladowi węglowemu ich floty. Klienci korzystający z rozwiązań UTA Edenred otrzymują fakturę zbiorczą za zużycie energii z różnych źródeł, mogą więc prowadzić przejrzysty monitoring wszystkich wydatków w jednym miejscu, co znacznie zmniejsza nakłady administracyjne oraz pozwala oszczędzać czas.

Ładowanie w dowolnej lokalizacji: w drodze, w miejscu pracy i w domu kierowcy. UTA Edenred i ChargePoint umożliwiają ładowanie pojazdów w całym ekosystemie transportowym. W ten sposób Klienci będą mogli korzystać z najbardziej opłacalnych i  efektywnych czasowo możliwości ładowania, niezależnie od miejsca i czasu: w pracy, w  dzień, ale i w  nocy, w domu kierowcy, czy też na setkach tysięcy publicznych stacji ładowania.

Dzięki temu menedżerowie będą mogli zarządzać swoimi flotami w bardziej elastyczny i ekonomiczny sposób, a skonsolidowany przegląd transakcji pozwoli im kontrolować koszty, monitorować oszczędności i wydatki zwiazane z ładowaniem w domu.

[ materiał UTA Edenred ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega
Karty paliwowe OnTurtle