LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowoczesna flota zawsze w cenie
Transport drogowy

Nowoczesna flota zawsze w cenie

Przyszłościowa inwestycja Rabena

SC

Nowoczesny i niezawodny tabor to podstawa, by dostawy realizowane były na najwyższym poziomie. Dlatego Raben Transport rozpoczyna rok od nowych inwestycji, nie tylko w infrastrukturę, ale przede wszystkim w bezpieczeństwo i innowacyjność. Flotę firmy zasili 26 ciągników marki Mercedes Actros najnowszej generacji oraz prawie 180 nowoczesnych naczep firmy Schmitz Cargobull, dostarczonych przez EWT Truck & Trailer Polska Sp. z o.o.


Raben Transport rozpoczyna rok od nowych inwestycji, nie tylko w infrastrukturę, ale przede wszystkim w bezpieczeństwo i innowacyjność.   |   Fot. Raben

Raben Transport od lat łączą partnerskie relacje z firmą Mercedes-Benz Trucks Polska. Nie dziwi zatem fakt, że firma troszcząc się o bezpieczeństwo nie tylko swoich pracowników, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego zdecydowała się zakupić w 2021 roku 26 modeli MB Actros piątej generacji, które do końca marca zasilą flotę Raben. Ciągły rozwój jest wpisany w DNA naszej firmy. Nowoczesna i innowacyjna flota nie tylko poprawia komfort pracy i bezpieczeństwo naszych kierowców, ale przyczynia się również do optymalizacji kosztów transportowych, co w obliczu dzisiejszej sytuacji rynkowej jest niezbędne, aby budować przewagę konkurencyjną nie tylko naszej firmy, ale przede wszystkim naszych klientów – komentuje Piotr Banasiak, Dyrektor Zarządzający Raben Transport.

Nowe Actrosy wyposażone są w system PPC (Predictive Powertrain Control) stosowany w poprzedniej wersji ciągnika tylko na drogach szybkiego ruchu, natomiast nowe rozszerzenie funkcji PPC umożliwia wykorzystanie zalet systemu również na drogach krajowych w Polsce i zagranicą. Predictive Powertrain Control łączy sposób jazdy dostosowany do topografii trasy z pracą automatycznego systemu przełączania biegów i w połączeniu z odpowiednio ustawionymi parametrami umożliwia zaoszczędzenie nawet 5% paliwa. System bazuje z jednej strony na lokalizacji satelitarnej, a z drugiej na precyzyjnych mapach 3D. Warto również nadmienić, że zastosowanie tzw. inteligentnych tachografów 4 generacji, umożliwia automatyczne czytanie danych oraz zdalne kontrole drogowe, bez potrzeby zatrzymywania pojazdu przez służby kontrolne.

Mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa, które w Raben Transport jest nienegocjowalne, w pojazdach zastosowano system Active Brake Assist 5, umożliwiający automatyczne  wyhamowanie pojazdu w razie stwierdzenia przez urządzenia pomiarowe zagrożenia w ruchu drogowym np. nagłe wtargnięcie pieszego na drogę. I wreszcie absolutna innowacja – kamery MirrorCam, które zastępują lusterka zewnętrzne, zapewniają lepszą widoczność i większe bezpieczeństwo podczas manewrowania, skręcania i zmiany pasa ruchu. Dodatkowo pozwalają obniżyć zużycie paliwa ponieważ nie powstają opory powietrza występujące przy tradycyjnych lusterkach.

Bardzo dziękuję w imieniu Mercedes-Benz Trucks Polska za zaufanie, którym Grupa Raben darzy nas od wielu lat. Cieszę się, że razem z nowym Top-Management w Raben Transport będziemy kontynuować naszą współpracę i szukać nowych rozwiązań biznesowych, wykorzystując potencjał obu naszych firm. – komentuje Piotrek Urban, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Mercedes-Benz Trucks Polska i dodaje – Grupa Raben nie jest standardowym klientem kupującym samochody, ale także dostawcą realizującym przewozy dla naszych fabryk. Co jest bardzo istotne, nasz partner biznesowy kładzie nacisk na ekonomiczność i bezpieczeństwo floty, a także zmniejszenie wpływu na środowisko. Dowodem na to jest odbiór kolejnej partii nowych Actrosów. Za to wszystko bardzo dziękuję i cieszę się na dalszą naszą współpracę

Niezawodny transport to nie tylko ciągniki, ale również naczepy. Dlatego, Raben Transport także w tym przypadku postawiło na sprawdzoną markę Schmitz Cargobull, zamawiając aż 178 naczep różnego typu, dystrybuowanych przez firmę EWT Truck & Trailer Polska Sp. z o.o. Dział transportu krajowego wzbogaci się o naczepy Schmitz SCS Standard w wersji kurtyna uniwersalna oraz kurtyna model X-Line, charakteryzujący się obniżoną masa własną, co umożliwia efektywniejsze  wykorzystanie przestrzeni ładunkowej. Z kolei do transportu międzynarodowego wykorzystywane będą naczepy w wersji MEGA będące zdecydowanym  liderem niezawodności, przede wszystkim z uwagi na skuteczne rozwiązanie systemu podnoszenia dachu, szczególnie ważne w przypadku branży automotive. Na uwagę zasługują również naczepy typu Power Curtain będące alternatywą dla naczepowych desek i posiadające specjalny certyfikat do przewozu opon.

Naczepy kurtynowe z plandeką z listwami pionowymi są stosowane głównie w sektorze motoryzacyjnym, do transportu części zamiennych. Zabudowa z plandeką Schmitz Cargobull z listwami pionowymi stanowi idealne rozwiązanie, ponieważ plandeka charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mocowania bocznego. Ponadto z uwagi na możliwość zrezygnowania z desek burtowych w przypadku tego rodzaju zabudowy, znacznie skrócony zostaje czas załadunku i rozładunku towarów. – wyjaśnia Jacek Fiuk, Key Account Manager, firmę EWT Truck & Trailer Polska Sp. z o.o.

Głęboko wierzymy, że nowe inwestycje w tabor z całą pewnością zwrócą się nie tylko w aspekcie ekonomiczności jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Komfort kierowcy, niskie zużycie paliwa oraz szereg aktywnych systemów bezpieczeństwa to czynniki, które z całą pewnością wpłyną na jakość realizowanych usług, a co za tym idzie na satysfakcję naszych klientów. - podsumowuje Andrzej Wardzyński, Dyrektor Transportu Krajowego w Raben Transport.

[ materiały Raben ]


Fot. Raben


« powrót
Biuro Brokerskie Omega