LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowoczesny pociąg sieciowy
Transport szynowy

Nowoczesny pociąg sieciowy

Sprawniejsze prace na liniach kolejowych

HH

Szybszą budowę i modernizację sieci trakcyjnej zapewni nowoczesny pociąg sieciowy zakupiony przez Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie. Nowy pojazd będzie pracował podczas prowadzenia prac inwestycyjnych.


Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie - spółka zależna PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. - podpisała dziś (2 marca 2018 r.) umowę z ZPS spółka z o.o. na zakup pociągu sieciowego i sprzętu do budowy i modernizacji sieci trakcyjnej.

Nowoczesny pociąg sieciowy i zakupiony sprzęt zapewni efektywniejsze prace przy inwestycjach na sieci zarządzanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Lepiej przygotowani wykonawcy to gwarancja terminowych prac i nowe lepsze możliwości dla pasażerów i przewozu towarów - podkreśla Marek Olkiewicz, wiceprezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Pociąg sieciowy będzie posiadał własny napęd i pojedzie 80km/h. Wraz z dodatkową platformą i wagonami samodzielnie dojedzie do miejsca robót. Zapewni sprawną organizację prac. W zestawie będzie m.in. platforma do wywieszania i zwijania sieci trakcyjnej. Dodatkowa platforma z magazynem umożliwi zabranie na prace większej ilości materiału, co znacznie przyspieszy roboty.

Nowe maszyny zapewnią sprawniejsze prowadzenie robót na liniach kolejowych, związanych m.in. z budową i modernizacją sieci trakcyjnej. Nowy pojazd zwiększa potencjał i możliwości naszej spółki oraz jej konkurencyjność w zakresie świadczonych usług z branży budowy i modernizacji sieci trakcyjnej - mówi Zbigniew Marzec, prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Sp. z o. o.

Spółki z nowoczesnym sprzętem. Podpisana umowa to kolejny w tym roku zakup sprzętu przez spółkę zależną PLK. W 2018 r. Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno - Torowe sp. z o.o. podpisało umowę na zakup podbijarki torowej i rozjazdowej.

Nowoczesny sprzęt to lepsze możliwości sprawnej realizacji inwestycji kolejowych i prowadzenia prac utrzymaniowych, które zwiększają możliwości kolei. Dla pasażerów oznacza to krótsze i bezpieczniejsze podróże. Dla przewoźników towarowych sprawny przewóz ładunków.

[ PLK ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega