LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TESTY AUT TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 lipca 2019 r.
Reklama   +48 22 620 92 04     Kontakt 
www.pgt.plNowy Fiat Dobló Cargo zdobył tytuł „Light Van of the Year”
Transport drogowy

Nowy Fiat Dobló Cargo zdobył tytuł „Light Van of the Year”

24 grudnia 2015 r.   |  AS

Tytuł przyznany przez angielski branżowy magazyn, który nagrodził czwartą generację samochodu dostawczego marki Fiat Professional. Jury „What Van?" było pod wrażeniem doskonałej dynamiki jazdy, mocnej konstrukcji oraz szerokiej gamy nowego Fiat Dobló Cargo.


Fiat Dobló Cargo   |   Fot. Fiat

Jury prestiżowego konkursu „What Van? Awards 2016", uznało nowego Fiata Dobló za najlepszy samochód w kategorii „Light Van of the Year" (Lekki Van Roku). Jest to konkurs ogłaszany przez największy brytyjski magazyn specjalizujący się w poradach na temat zakupu i sprzedaży lekkich samochodów dostawczych.

Podczas uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się w Londynie, komisja „What Van?", składająca się ze specjalistów o wieloletnim doświadczeniem w branży, ogłosiła zwycięstwo nowego samochodu Fiat Professional, wprowadzonego na rynek w lutym tego roku, podkreślając jego niebywałe zalety, w tym doskonałą dynamikę jazdy oraz komfort, ładowność i najlepszą w segmencie pojemność użytkową oraz bezdyskusyjną solidność, mocną konstrukcję i szeroką gamę.

Czwarta generacja nowego Dobló Cargo potwierdza niezwykłe zalety dotychczasowego modelu, wprowadzonego na rynek w 2000 roku i sprzedanego w ilości ponad 1,4 miliona sztuk, który na przestrzeni lat wygrał już cztery razy nagrodę przyznawaną przez jury „What Van?". Teraz kolej na nowy samochód Fiat Professional, który pojawia się w całkowicie nowej odsłonie, z szeregiem ulepszeń technicznych i funkcjonalnych, które zapewniają maksymalne osiągi oraz optymalne prowadzenie i komfort jazdy, a to przede wszystkim dzięki niezależnemu zawieszeniu tylnej osi z dwuwahaczowym zawieszeniem typu Bi-link (element niespotykany w tym segmencie samochodów).

Dzięki ładowności wynoszącej do 1 tony oraz pojemności ładunkowej do 5,4 m3, nowy Dobló Cargo ma niesamowite możliwości transportowe zarówno, jeśli chodzi o masę ładunku, jak i jego wymiary, dzięki czemu jest doskonały pod każdym względem do wykorzystywania w działalności handlowej. Poza tym, oferuje gamę silników gwarantujących niskie spalanie i koszty obsługi, szeroki wybór wersji od furgonów po pojazdy specjalistyczne i platformy do zabudowy przeznaczone do adaptacji pod konkretne zastosowanie. Słowem, każda firma może znaleźć odpowiednią dla siebie wersję zarówno, gdy chce poszerzyć swoją flotę, jak i ją odnowić. W zależności od rynku sprzedaży, gama składa się z czterech wersji nadwozia (Cargo, Kombi, Work-up (wersja z fabryczną skrzynią ładunkową) i Platforma do zabudowy), 2 wariantów wysokości i 2 długości rozstawu osi. Do wyboru jest pięć silników turbodiesel: 1.3 MultiJet II (75 i 90 KM), 1.6 Multijet II 105 KM, 1.6 Multijet II o mocy 90 KM ze zrobotyzowaną skrzynią biegów i 2.0 Multijet II o mocy 135 KM oraz trzy silniki benzynowe: 1.4 o mocy 95 KM, 1.4 TurboJet o mocy 120 KM i 1.4 TurboJet o mocy 120 KM (benzyna/metan). Ponadto, gama poszerza się o nową wersję „EcoJet" dostępną dla silników 1.3 Multijet II o mocy 90 KM i 1.6 Multijet II o mocy 105 KM, która łączy niskie koszty obsługi z niskim spalaniem (niższe nawet o 15%). 

Nowy Fiat Dobló oferowany w ponad 80 krajach całego świata, w tym w Ameryce Północnej, w której sprzedawany jest, jako Promaster City pod marką RAM, jest produkowany w zakładzie Tofaş w Bursie, w jednym z najlepszych zakładów na świecie, o czym świadczy przyznanie mu poziomu Złotego Medalu wg światowej klasyfikacji World Class Manufacturing.

[ materiały prasowe ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega