LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowy magazyn dla operatora w Łodzi
Logistyka

Nowy magazyn dla operatora w Łodzi

6,6 tys. m2 powierzchni i 28 docków

HH

Na terenie Segro Business Park Łódź dla firmy logistycznej JAS-FBG S.A. powstaje magazyn w systemie cross-dock, o łącznej powierzchni 6,6 tys. m2. W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu, operatora reprezentowali eksperci z Maxon Nieruchomości.


Segro Business Park Łódź   |   Fot. Segro

Aby sprostać zapotrzebowaniu klientów, w latach 2016-17 operator logistyczny zmienił swoje obiekty w Krakowie, Wrocławiu, Kielcach, Białymstoku, Rzeszowie oraz zakończył budowę własnej inwestycji w Słupsku. W bieżącym roku dokonujemy istotnej zmiany magazynu w Łodzi, który jednocześnie pełni funkcję sortowni przesyłek drobnicowych -– komentuje Hubert Michalski, kierownik działu spedycji krajowej w JAS-FBG S.A.

Szyty na miarę budynek będzie składał się z 6 tys. m2 powierzchni magazynowej i 600 m2 powierzchni biurowo-socjalnej. W obiekcie znajdzie się 28 dock-ów. Powstaną także nowe miejsca parkingowe: 19 dla samochodów ciężarowych oraz 20 dla osobowych. Magazyn zostanie oddany do użytkowania w IV kwartale tego roku.

Szukaliśmy miejsca które będzie dobrze skomunikowane z węzłem autostradowym oraz z dogodną infrastrukturą komunikacji miejskiej. Nowy budynek będzie magazynem typu cross-dock posiadającym dwukrotnie większą ilość bram niż magazyn w standardowym układzie, dzięki czemu znacznie usprawnimy operacje przeładunkowe. Dużym udogodnieniem jest również fakt, że obiekt budowany jest wyłącznie dla JAS-FBG – powiedział Michalski.

Strategiczne położenie. Łódź, z racji swojego strategicznego położenia, jest doskonałym miejscem dla powierzchni magazynowych. Właśnie w tej kluczowej lokalizacji mieliśmy możliwość zaoferowania klientowi dedykowanego magazynu w systemie cross-dock. Cieszymy się, że nasza współpraca z firmą JAS-FBG, która od kilku lat trwa w podwarszawskim Pruszkowie, rozwija się również w Polsce Centralnej – dodał Waldemar Witczak, dyrektor regionalny SEGRO.

Nowy magazyn jest odpowiedzią na potrzebę zwiększenia skali i efektywności operacji firmy. W procesie najmu kluczowy był zarówno krótki okres dostarczenia nowego budynku, jak i ograniczony czas na sam proces transakcyjny i prace projektowe. Bliska współpraca umożliwiła szybkie wypracowanie optymalnego rozwiązania, które jak wierzymy spowoduje akcelerację rozwoju firmy – podsumował Rafał Kijek, Senior Property Negotiator, dział powierzchni magazynowych i przemysłowych, Maxon Nieruchomości.« powrót
Biuro Brokerskie Omega