LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowy magazyn przeładunkowy Raben w Legnicy
Logistyka

Nowy magazyn przeładunkowy Raben w Legnicy

…bramą do Europy Południowo-Zachodniej

JK

Z początkiem III kwartału 2016 r. w Nowej Wsi Legnickiej zostanie oddany do użytku nowy magazyn firmy Raben Logistics Polska. Centrum logistyczne operatora składać się będzie z kompleksu hal o docelowej powierzchni 48 tys. m2.


Tak będzie wyglądać centrum logistyczne Raben w Legnicy   |   Fot. Raben

Najpierw powstanie obiekt o powierzchni 7 tys. m2 wraz z zapleczem biurowo-spedycyjnym (1,2 tys. m2) oraz hala magazynowa wysokiego składowania zajmująca 12 tys. m2 i spełniająca wymagania między innymi dla branży automotive. Dalsze plany przewidują rozbudowę właśnie magazynu wysokiego składowania. Centrum logistyczne będzie się mieścić na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Lokalizacja. Wybór lokalizacji dla nowej inwestycji Raben Logistics Polska podyktowany był doskonałym położeniem Legnicy, znajdującej się w centrum Dolnego Śląska, w miejscu, gdzie krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne – autostrada A4 wiodąca z zachodu Europy na Ukrainę oraz droga krajowa nr 3 prowadząca z południa kontynentu nad Morze Bałtyckie i do Skandynawii. Dużą rolę odgrywa również bliskość granicy z Niemcami – 90 km i Czechami – 70 km. Miasto, w linii prostej, leży 75 km od Wrocławia, 170 km od Drezna i Pragi oraz 200 km od Berlina.

Centrum drobnicowe. Nowy oddział Raben Logistics Polska, położony w Nowej Wsi Legnickiej, będzie nie tylko jedną z 39. lokalizacji fi rmy, ale służyć ma także jako centrum dystrybucyjne przesyłek drobnicowych z przeznaczeniem głównie na rynek niemiecki i polski. Za sprawą bezpośrednich i stałych połączeń z oddziałami znajdującymi się w tych krajach możliwe są codzienne transporty liniowe do miejsc docelowych. Regularne połączenia importowo- -eksportowe z odpowiednio dobranymi godzinami wyjazdu oraz bardzo korzystne czasy realizacji zamówień są głównymi zaletami dla wszystkich klientów.

Nowoczesne technologie. Dwukierunkowe połączenia oraz prawie 50 bezpośrednich linii krajowych sprawiają, że Nowa Wieś Legnicka jest doskonałą lokalizacją, która może być wykorzystana zarówno do importu towarów, ich konsolidacji i dekonsolidacji oraz obsługi przesyłek e-commerce, jak i ich dystrybucji w kraju. Zastosowane w centrum logistycznym technologie, takie jak monitoring video oraz zintegrowane systemy IT, gwarantują bezpieczny i niezawodny przeładunek oraz transport towarów. Nowoczesne systemy transportowe (TMS) oraz zarządzania magazynem (WMS – RedPraire) umożliwiają z kolei przejrzystość całego procesu. Niepodważalnym atutem nowego magazynu będą również doświadczeni i zaangażowani pracownicy Raben Logistics Polska.

ATUTY MAGAZYNU RABEN:

  • 40 000 m2 magazynu wysokiego składu.
  • 7000 m2 magazynu przeładunkowego (cross dock).
  • 72 rampy rozładowczo-załadowcze.
  • HUB centralny dla przesyłek drobnicowych.
  • Punkt konsolidacyjny dla logistyki zaopatrzenia.
  • Optymalne koszty składowania.
  • Możliwość zaopatrywania firm działających w Zachodniej Europie.
  • Konkurencyjne czasy dostawy.

[ art. sponsorowany ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega