LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
27 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowy oddział – nowa energia
Logistyka

Nowy oddział – nowa energia

SC

W czerwcu 2023 roku, oddział Raben Logistics Polska w Częstochowie przeniósł się do nowego obiektu w centrum logistycznym Hillwood Polska blisko biegnącej z północy na południe Polski drogi krajowej nr 91, zajmując tam 5 100 mkw powierzchni magazynowej i biurowej.


W czerwcu 2023 r. oddział Raben Logistics Polska w Częstochowie przeniósł się do nowego obiektu   |   Fot. Grupa Raben

Dostosowany do potrzeb klienta magazyn, wyposażony w 37 ramp przeładunkowych do obsługi samochodów ciężarowych oraz obszerne place manewrowe i tereny zewnętrzne przeznaczone wyłącznie do użytku Raben, umożliwiają komfortowe prowadzenie operacji.

Ze względu na dynamiczny rozwój naszego oddziału, cieszymy się bardzo, że mogliśmy przenieść się do nowego obiektu w Częstochowie. Jestem przekonany, że dzięki nowoczesnemu magazynowi będziemy w stanie jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów, a pracownicy będą cieszyć się większą przestrzenią i innowacyjnymi rozwiązaniami – powiedział Artur Borkowski, kierownik oddziału Raben Logistics Polska w Częstochowie.

Nie tylko same przenosimy poszły bardzo sprawnie, ale po miesiącu od startu operacji z nowego adresu widać też nową energię w częstochowskim zespole, który z jeszcze większym zaangażowaniem realizuje usługi transportowe i przeładunkowe dla klientów spółki.

Nowy magazyn pozwala na sprawną obsługę co najmniej 4400 palet dziennie. To nowoczesny obiekt spełniający wysokie standardy nie tylko Raben, ale i klientów spółki. Zastosowano tu m.in. świetliki zapewniające dostęp do światła dziennego i 6% doświetlenia, pełne oświetlenie LED – sterowane czujnikami ruchu, czy wózki widłowe litowo-jonowe, których atutem jest krótki czas uzupełniania energii oraz możliwość doładowywania akumulatorów. Dzięki temu są niemal zawsze gotowe do działania. Podnoszą wydajność pracy oraz pozwalają uzyskać lepsze zdolności przeładunkowe w magazynie.

Znacznym atutem tego obiektu jest także jego miejska lokalizacja, a także duży parking na ponad 80 miejsc dla samochodów osobowych i 40 dla pojazdów ciężarowych.

[ materiały Grupa Raben ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega