LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowy oddział VTG w Polsce
Transport szynowy

Nowy oddział VTG w Polsce

KK

Spółka VTG Aktiengesellschaft (WKN: VTG999), wiodący w Europie właściciel wagonów i organizator logistyki kolejowej, podkreśla swoje zainteresowanie polskim rynkiem transportu kolejowego, poprzez otwarcie w Warszawie oddziału dzierżawy wagonów.


Poprzez założenie oddziału VTG zajmującego się wynajmem taboru kolejowego, z jednej strony umacniamy naszą pozycję na polskim rynku, a z drugiej podkreślamy, że Polska jest przez nas postrzegana, jako jeden z głównych elementów europejskiego rynku kolejowego - powiedział Sven Wellbrock, kierujący działem wynajmu wagonów VTG Aktiengesellschaft w Europie, przy okazji podpisania umowy założycielskiej na początku grudnia 2015 roku. Od 1 stycznia 2016 trzech z sześciu pracowników WAGGON SERVICE Sp. z o.o. zostanie zatrudnionych przez VTG Rail Europe, Oddział w Polsce i będą oni aktywnie działać na rynku, oferując rozszerzone portfolio wagonowe. Siedziba i dane kontaktowe pracowników pozostają bez zmian.

VTG Aktiengesellschaft zalicza się do wiodących w Europie właścicieli wagonów i przedsiębiorstw logistycznych, z flotą około 80000 wagonów, głównie: cysternami, wagonami intermodalnymi, tradycyjnymi wagonami towarowymi oraz wagonami ze ścianami przesuwnymi. Jako usługę dodatkową, Grupa oferuje także usługi z zakresu logistyki, głównie kolejowej, oraz międzynarodowe przewozy tank kontenerów.

Poprzez powiązanie obszarów dzierżawy taboru, logistyki kolejowej i logistyki tank kontenerów, VTG oferuje kompleksową usługę transportu międzynarodowego. Grupa ma długoletnie doświadczenie w transporcie przede wszystkim towarów płynnych i niebezpiecznych. Klientami jest wiele, często bardzo znanych, spółek z prawie każdego sektora gospodarki, np. branży chemicznej, petrochemicznej, samochodowej, papierowej czy rolniczej.

[ materiały prasowe ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega