LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowy Zarząd DB Cargo
Transport szynowy

Nowy Zarząd DB Cargo

50% kobiet w składzie, firma zorientowana na klienta i rozwój

SC

Nowy skład Zarządu DB Cargo koncentrować się będzie na trwałym rozwoju firmy oraz pozyskaniu klientów na przyjazne środowisku usługi kolejowe. Utworzony nowy pion Service Design and Control, odpowiedzialny będzie za rozwijanie szybkich, niezawodnych i atrakcyjnych usług dla klientów.

Pion Produkcji, pod nowym kierownictwem, wykorzysta wprowadzone udoskonalenia i zapewni stabilne i niezawodne przewozy kolejowe. Dzięki wprowadzonym zmianom, DB Cargo będzie pierwszą jednostką biznesową w Grupie DB, w której kobiety stanowić będą połowę składu Zarządu.

Na poniedziałkowym posiedzeniu Rada Nadzorcza DB Cargo, największej europejskiej spółki towarowego transportu kolejowego, udzieliła zgody na wprowadzenie zmian w strukturze Zarządu spółki.

Dzisiejsza decyzja wyznaczy kurs rozwoju DB Cargo - powiedział dr Richard Lutz, Prezes Rady Nadzorczej DB Cargo. W tej chwili bardziej niż kiedykolwiek widać potencjał kolejowego transportu towarowego oraz istotną rolę, jaką może on odegrać. Dla transportu towarowego kolej jest kluczowa, a naszym aktualnym celem jest systematyczne zwiększanie jej znaczenia - dodał.

Stoi przed nami historyczna szansa - powiedziała dr Sigrid Nikutta, Członek Zarządu DB ds. Transportu Towarowego i Prezes Zarządu DB Cargo. W Niemczech i w Europie rozwój nowego, silniejszego sektora kolejowego jest dla transportu towarowego koniecznością - dodała.

Zwiększenie udziału kobiet na stanowiskach kierowniczych jest istotnym celem nie tylko dla Grupy DB, ale także i dla dr Sigrid Nikutty. W Zarządzie DB Cargo, składającym się z sześciu osób znajdą się trzy kobiety, co stanowić będzie 50% składu. Nową osobą w Zarządzie jest dr Martina Niemann. Kontrakt dr Ursuli Biernert, Członka Zarządu ds. HR, przedłużono na kolejnych pięć lat. Dr Martina Niemann wraca do grupy DB jako nowy Członek Zarządu ds. Finansów/Controllingu w DB Cargo. Martina Niemann ma za sobą 25 lat doświadczenia pracy na stanowiskach kierowniczych w dużych korporacjach, ostatnio w Lufthansie, a wcześniej także w Deutsche Bahn. Od 1 lipca 2020 dr Niemann przejmie pion Finansów/Controllingu po Matthiasie Reichelu, który podejmie się innych zdań w ramach Grupy DB.

Matthias Reichel jest Członkiem Zarządu DB Cargo o najdłuższym stażu - powiedział dr Richard Lutz - Chciałbym wyrazić serdeczne podziękowania za jego pracę i wkład w DB Cargo w czasie jego jedenastoletniej kadencji. Jednym z ważniejszych jego osiągnięć jest udana integracja z naszą siecią spółek zależnych DB Cargo w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii oraz ich skuteczne przygotowanie na nadchodzące wyzwania.

Thorsten Dieter 1 maja 2020 przejmie obowiązki szefa nowego pionu Service Design and Control. Jako inżynier przemysłowy, Thorsten Dieter od ponad 15 lat zajmuje stanowiska kierownicze w DB Cargo. Ostatnio piastował stanowisko Dyrektora obszaru Service Design. Celem nowo utworzonego pionu jest rozwijanie szybkich, niezawodnych i atrakcyjnych usług dla klientów w Niemczech i za granicą. Zadaniem pionu będzie również przekształcenie przewozów pojedynczymi wagonami w bardziej atrakcyjną i ekologiczną alternatywę dla transportu drogowego.

Trzecią nową osobą w Zarządzie jest Ralf-Günter Kloss, który od 1 maja 2020 przejmie rolę Członka Zarządu ds. Produkcji. Ralf-Günter Kloss posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy na różnych stanowiskach w grupie DB Cargo. Obecnie jest Dyrektorem obszaru Cargo Management Region West i pracuje nad usprawnieniem produkcji w DB Cargo tak, by wzmocnić procesy operacyjne.

Marek Staszek, aktualny Członek Zarządu ds. Produkcji, wróci na poprzednie stanowisko Prezesa Zarządu DB Cargo Polska. Spółka wyraża serdeczne podziękowania za sukcesy, jakie osiągnął w czasie ostatniego roku. Dzięki Markowi Staszkowi, spółka DB Cargo uzyskała lepszą punktualność w przewozach kolejowych i wdrożyła pierwsze działania stabilizujące procesy produkcyjne, które będą nadal rozwijane. Aktualny Prezes Zarządu DB Cargo Polska, Steffen Bobsien, wraca do Frankfurtu n. Menem, gdzie na prośbę Zarządu obejmie stanowisko Specjalnego Pełnomocnika Prezesa Zarządu ds. inwestycji strategicznych i projektów innowacyjnych.

Pochodzący z Holandii Pierre Timmermans będzie kontynuował swoją pracę jako Członek Zarządu DB Cargo ds. Sprzedaży.

[ mat. prasowe DB Cargo ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega