LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plObóz w Calais rośnie w miarę zbliżania się zimy
Transport wodny

Obóz w Calais rośnie w miarę zbliżania się zimy

Promy24.com

 Zdjęcia lotnicze pokazują, jak obóz migracyjny w Calais, znany pod nazwą Dżungla (ang. the Jungle), rozprzestrzenił się na terenach nieużytków w pobliżu terminalu promowego w miarę zbliżającej się zimy.


 Liczbę osób stłoczonych w prowizorycznym obozie obecnie szacuje się na 4 000 - 6 000 mężczyzn, kobiet i dzieci. Warto zaznaczyć, że na początku czerwca osób przebywających w obozie było około 2 500.

Jean-Francois Corty, szef francuskiego stowarzyszenia Lekarzy Świata (ang.: Doctors of the World) podsumowuje obecną sytuację słowami: „jesteśmy na krawędzi upadku”.

Dodaje, że system opieki społecznej jest niewystarczający, a do tego występują opóźnienia rozpatrywania wniosków o azyl, co jest nie do przyjęcia w kraju, który jest szóstą największą światową potęgą gospodarczą.

Francuscy urzędnicy zapowiadają, że kobiety i dzieci do końca tego tygodnia znajdą się w ogrzewanych namiotach. Natomiast miejsca w centrum medycznym zostaną podwojone z obecnych 200. Władze planują również zwiększyć liczbę policjantów oddelegowanych do działań prewencyjnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa na tym terenie.

Większość uchodźców przebywających w obozie trafiło tutaj uciekając przed konfliktami i ubóstwem w Afryce, Afganistanie i na Bliskim Wchodzie, a ich celem jest druga strona Kanału La Manche  - Wielka Brytania.

Niektórzy migranci próbują ukrywać się w samochodach ciężarowych, inni szansę na drogę do Wielkiej Brytanii widzą w pociągach Eurotunnelu. W jednym i drugim przypadku nielegalne podróże często mają fatalne, w tym śmiertelne, konsekwencje.« powrót
Biuro Brokerskie Omega