Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
30 maja 2020 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plObwodnica Nowego Sącza gotowa
Transport drogowy

Obwodnica Nowego Sącza gotowa

23 grudnia 2015 r.   |  AS

Budowa zachodniej obwodnicy Nowego Sącza wraz z połączeniem miejscowości Brzezna z drogą DK nr 28 dobiegły końca. Generalny wykonawca, STRABAG Sp. z o.o wykonał swoje zadanie w 6 miesięcy. Całkowita wartość kontraktu wyniosła 28,7 mln zł netto. Inwestorem był Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu.


Największym wyzwaniem, któremu musieliśmy sprostać przy budowie tej obwodnicy był bardzo krótki czas realizacji. Mając jednak doświadczony i dobrze zorganizowany zespół, byliśmy pewni, że podołamy temu zadaniu. To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych w tym regionie, z której będą korzystały przede wszystkim samochody ciężarowe. Dla społeczności lokalnej oznacza to mniejszy ruch tranzytowy i większy komfort życia. Dla regionu to szansa na nowe inwestycje i rozwój. Dla nas jako wykonawcy to kolejna z inwestycji umacniająca naszą pozycję wśród najskuteczniejsztch twórców samorządowej infrastruktury drogowej - mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu STRABAG Sp. z. o.o.

W ramach zadania budowy zachodniej obwodnicy Nowego Sącza powstała 6-kilometrowa droga jednopasmowa w obu kierunkach o szerokości jezdni 7 m. Ponadto STRABAG wykonał pobocza, chodniki i drogi serwisowe. Powstały również trzy obiekty mostowe zlokalizowane na potokach „Kraśnianka”, „Niskówka”, „Brzezna” oraz dwa wiadukty nad drogamigminnymi. Powstała także infrastruktura towarzysząca: 13 przepustów, rowy przydrożne, kanalizacja deszczowa wraz z urządzeniami towarzyszącymi, trzy zbiorniki retencyjne, 2 przepompownie ścieków, kanalizacja sanitarna, sieć teletechniczna i elektroenergetyczna NN, SN, WN czy gazowa, oświetlenie drogowe oraz ekrany akustyczne. Na wszystkich odcinkach STRABAG prowadził prace o dużym stopniu zintensyfikowania, co pozwoliło zachować właściwe tempo umożliwiające planowe zakończenie robót. Obwodnica zachodnia Nowego Sącza obejmuje trasę od istniejącego ronda w miejscowości Brzezna do połączenia z drogą krajową nr 28 w Biczycach Dolnych. Trasa zlokalizowana jest w powiecie nowosądeckim i przebiega przez gminę Chełmiec, przecinając takie miejscowości, jak Chełmiec, Biczyce Dolne, Niskowa oraz Świniarsko, a następnie terenami gminy Podegrodzie przez miejscowości Podrzecze oraz Brzezna.

[ materiały prasowe ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega