LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plOd czerwca nowe perony w Kole
Transport szynowy

Od czerwca nowe perony w Kole

HH

W ramach modernizacji linii E20 ze Swarzędza do Sochaczewa, od czerwca sprawniejsze podróże z Koła zapewnią nowe perony wraz z bezpiecznym przejściem podziemnym. Dwa perony w Kole zostały podwyższone. Na obu są już konstrukcje wiat i częściowe zadaszenie.

Wykonawca zamontował też pierwsze tablice informacyjne. Docelowo zainstalowany zostanie system informacji pasażerskiej i czytelne oznakowanie. Dla podróżnych o ograniczonej mobilności na peronie nr 2 zostanie zamontowana winda. Przy peronie nr 1 będzie pochylnia. Na stacji powstaje także nowe przejście podziemne.

Tunel prowadzący z peronu nr 1 na peron nr 2 zastąpi zdemontowaną kładkę dla pieszych. Wykonano już główne segmenty przejścia i skończono budowę schodów na peron nr 2. Ponadto na stacji Koło układane są nowe tory. Zamontowano pierwsze rozjazdy. Powstają konstrukcje wsporcze sieci trakcyjnej. Na 30 km odcinku z Konina do Koła ułożono już nowe podkłady i szyny. Montowane są słupy trakcyjne oraz pierwsze odcinki nowej sieci.« powrót
Biuro Brokerskie Omega