LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plOd lipca ruszy połączenie Warszawa-Szymany
Transport lotniczy

Od lipca ruszy połączenie Warszawa-Szymany

Trzy loty w tygodniu obsłuży LOT

Hubert Hryniewicz

Od 2 VII z lotniska Chopina w Warszawie PLL LOT uruchomi połączenia lotnicze na Mazury, na lotnisko w Szymanach. Ma to być linia sezonowa.


Do operujących z Szyman linii Sprint Air i Ryanair dołączy wkrótce LOT   |   Fot. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

Nowe połączenie LOT-u, oferuje szybką i komfortową podróż do krainy mazurskich jezior zarówno bezpośrednio z Warszawy, jak i z jedną wygodną przesiadką z innych miast w Polsce i Europie. Ma to być także linia przesiadkowa do mieszkańców Mazur, którzy ze stolicy lecą na wakacje. Od ubiegłego tygodnia w sprzedaży dostępne są już bilety na rejsy.

Trzy loty w tygodniu. Połączenia realizowane będą 3 razy w tygodniu do 1 października 2016 r. Samolot wystartuje z Warszawy w każdy poniedziałek, czwartek i sobotę o godzinie 13:25 i wyląduje w Olsztynie o 14:10. Rejs powrotny zabierze pasażerów z Olsztyna w te same dni o godzinie 14:35, by wylądować w stolicy o godzinie 15:35. Połączenia realizowane będą samolotami typu Bombardier Q400.

Podróż na Mazury do tej pory wiązała się z długą i męczącą jazdą samochodem, która w dodatku niejednokrotnie wiązała się z wielogodzinnym staniem w korkach. Teraz, dzięki nowemu połączeniu, to tylko niespełna godzina rejsu – zachwala Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT. Mazury to bezwzględnie jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Europie, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy je przybliżyć nie tylko mieszkańcom Warszawy, ale dzięki dogodnym przesiadkom w naszym hubie także pasażerom z innych miast w Polsce, Europie i na świecie. Na przykład, całkowity czas podróży LOT-em z Frankfurtu do Szyman to niewiele ponad 3 godz. i tylko 50 min. czasu przesiadki – dodaje.

Szymany rozwijają połączenia. Chcemy, żeby warszawiacy mieli ułatwione dotarcie na weekendowe wypady na Mazury, a mieszkańcy regionu łatwiejszy dostęp do portu w Warszawie, skąd często latają np. na wakacje - powiedział PAP prezes lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach Leszek Krawczyk. Z tego regionalnego portu realizowane są już loty krajowe do Krakowa i Wrocławia. W ubiegły piątek odleciał stamtąd także pierwszy samolot do Monachium, a w sobotę - do Londynu.

Port lotniczy w Szymanach działa od 20 I tego roku. Jedynym udziałowcem spółki nim zarządzającej jest samorząd województwa. Rozbudowa dawnego powojskowego lotniska kosztowała ponad 204 mln zł i w 76% została sfinansowana z unijnych pieniędzy. Wybudowano terminal, wydłużono do 2,5 km drogę startową i wzmocniono jej nośność, powstały też m.in. parkingi i trasa łącząca lotnisko z drogę wojewódzką nr 57.« powrót
Biuro Brokerskie Omega