LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plOfensywa irlandzkiego przewoźnika
Transport lotniczy

Ofensywa irlandzkiego przewoźnika

Nowe połączenia z Krakowa, Gdańska, Wrocławia i Katowic

HH

Od początku lutego trwa prezentacja kolejnych nowych kierunków, które zamierzają uruchomić w tym roku z polskich lotnisk linie Ryanair.


Irlandzki przewoźnik zaczął z tzw. wysokiego C, gdy na początku miesiąca jego przedstawiciele poinformowali na krakowskim lotnisku w Balicach o planowanych aż 14 nowych kierunkach w sezonie zimowym. W ubiegłym tygodniu sypnęło kolejnymi zapowiedziami.

Kraków i Gdańsk. Nowy rozkład lotów Ryanaira z Krakowa zakłada przeloty do Aten, Barcelony, Berlina, Glasgow, Gӧteborga, Lizbony, Malmö, Marrakeszu, Marsylii, Neapolu, Norymbergi, Pragi, Sewilli i Tel Awiwu. Zapowiedziano także utrzymanie na sezon zimowy trzech tras, których obsługa rozpocznie się latem: do Porto, Walencji i Wenecji Treviso. To największa ekspansja w historii lotniska - zimą Ryanair będzie oferował aż 50 kierunków z Balic. Irlandzki przewoźnik liczy, że w związku z tym obsłuży ok. 2,75 mln klientów rocznie.

Z kolei w ubiegłym tygodniu Ryanair ogłosił plany rozwoju swojej siatki połączeń z Gdańska. I tak przewoźnik uruchomi nowe połączenie do Danii (Aarhus) oraz ponownie zaoferuje loty na obsługiwanej już wcześniej trasie krajowej do Wrocławia. Poinformowano również, że loty do Växjö w Szwecji będą realizowane także zimą. A trzeba pamiętać, iż wcześniej zapowiedziano już uruchomienie z Gdańska dwóch nowych tras - do Tel Awiwu oraz Ejlatu.

Wrocław i Katowice. Co do Wrocławia, to poza wspomnianym już powrotem połączenia do Gdańska, nową destynacją (od października 2017 r.) będzie Bruksela Charleroi. Obie trasy będą obsługiwane 3 razy w tygodniu.  Jesień zapowiada się we Wrocławiu rekordowo. Cieszymy się, że linie Ryanair dostrzegają potencjał naszego lotniska i kilka dni po ogłoszeniu lotów do Tel Awiwu zapowiadają dwa nowe połączenia – powiedział Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu tamtejszego lotniska.

8 II przewoźnik przedstawił, tym razem w Katowicach, nową trasę na lato 2017 r. do Hamburga. Uruchomienie tych lotów do sprawi, że Niemcy umocnią się na pozycji drugiego największego rynku w ruchu regularnym z Pyrzowic. Warto przypomnieć, że Hamburg, to, obok Mediolanu-Malpensa i Aten, kolejne nowe połączenie Ryanair ogłoszone z Katowice Airport w przeciągu ostatnich tygodni – skomentował Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego lotniskiem. 

117 mln w 2016 r. W ubiegłym roku Ryanair przewiózł 117 mln pasażerów czyli o 15% więcej niż w 2015 r. Linie te są największym przewoźnikiem lotniczym w Europie. W Polsce mają one ok. 30% udziału w rynku i są liderem pod względem liczby przewiezionych pasażerów.« powrót
Biuro Brokerskie Omega