AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plOfensywa skandynawskiego przewoźnika
Transport lotniczy

Ofensywa skandynawskiego przewoźnika

Od przyszłego roku dwa nowe połączenia z Polski

25 października 2016 r.   |  Hubert Hryniewicz

Z początkiem letniego rozkładu lotów 2017 r., Skandynawskie Linie Lotnicze SAS uruchomią dwa nowe, bezpośrednie połączenia: Bergen–Gdańsk oraz Sztokholm–Kraków.


Boeing 737-700 w barwach SAS   |   Fot. Wikimedia

Nowe trasy z Polski to kolejne ważne nitki na mapie połączeń SAS - obecnie przewoźnik oferuje w Polsce bezpośrednie rejsy do Kopenhagi z Gdańska, Krakowa, Poznania, Wrocławia i Warszawy oraz z Gdańska do Oslo (lotnisko Gardermoen) i Sztokholmu (port lotniczy Arlanda).

Sztokholm-Kraków. Loty na trasie Sztokholm–Kraków rozpoczną się 26 III 2017 r. i realizowane będą przez dwa dni w tygodniu (czwartki i niedziele). Połączenie będzie obsługiwane przez samoloty typu Boeing 737. Samoloty SAS wylatujące z Krakowa będą lądować w porcie lotniczym Arlanda, położonym blisko stolicy Szwecji, połączonym z centrum Sztokholmu szybkim pociągiem Arlanda Express (20 minut).

Zgodnie z oczekiwaniami skandynawskich linii, nowe połączenie, wraz z kontynuowaną, otwartą latem tego roku trasą Kraków–Kopenhaga, ma stanowić interesującą ofertę zarówno dla Skandynawów, jak i dla polskich pasażerów podróżujących z południa kraju. Ze Sztokholmu można kontynuować podróż tymi samymi liniami do kilkunastu miast w Szwecji, Skandynawii oraz wybranych miast europejskich.

Bergen-Gdańsk. Bezpośrednie połączenie pomiędzy Bergen a Gdańskiem również wystartuje w marcu 2017 r. Loty na tej trasie realizowane będą od 29 III przez trzy dni w tygodniu (w poniedziałki, wtorki i piątki). Również w tym wypadku połączenie będzie obsługiwane przez samoloty typu Boeing 737.

Nowe połączenie ma uzupełnić ofertę SAS w Gdańsku, w postaci rejsów do Kopenhagi (obecnie do czterech rejsów dziennie a od rozkładu letniego 2017 r. – do 5 połączeń w ciągu dnia), a także do Sztokholmu i Oslo. Oczekuje się, że uruchomienie tego połączenia spełni oczekiwania osób podróżujących w celach turystycznych, ale także pozytywnie wpłynie na ruch pracowniczy. Gdańsk jest bowiem dla Bergen drugim dużym europejskim kierunkiem po Londynie. Nowe połączenie dopełnić ma jednocześnie obecną ofertę lotów do kraju dla dużej grupy Polonii przebywającej w Skandynawii.

15 nowych tras. Oprócz wspomnianych dwóch nowych tras łączących Polskę ze Skandynawią, SAS ogłosił także otwarcie trzynastu innych nowych połączeń na trasach europejskich w rozkładzie letnim w roku 2017:

• Z Kopenhagi do Rygi oraz na Wyspy Owcze, Maltę i Sardynię,

• Z Oslo do Aalborga i Prisztiny,

• Ze Sztokholmu do Monachium, Prisztiny, Lizbony i Shannon,

• Z Aarhus i Kristiansand do Malagi,

• Ze Stavanger do Nicei.

W przyszłym roku, w sezonie letnim, przewoźnik uruchomi więc łącznie 15 nowych tras. Oznacza to między innymi, oferowanie aż o 1,8 tys. lotów i o 330 tys. miejsc więcej na połączeniach do Hiszpanii, Portugalii i Chorwacji, w porównaniu do sezonu letniego w bieżącym roku.« powrót
Biuro Brokerskie Omega