LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
14 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plOlimpiadę logistyczną czas zacząć
Logistyka

Olimpiadę logistyczną czas zacząć

HH

Rozpoczyna się kolejna, dziesiąta już edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tym roku do udziału w niej zgłosiło się blisko 8700 uczniów z 284 szkół w całej Polsce.

W dziewięciu poprzednich edycjach Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej wzięło udział ponad 52 tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Większość tegorocznych uczestników rekrutuje się z techników, ale z każdym rokiem rośnie liczba startujących w niej uczniów liceów ogólnokształcących. W tym roku do konkursu zgłosiło się dziesięć liceów. Kolejna zmiana dotyczy coraz bardziej masowego udziału w Olimpiadzie przedstawicielek płci pięknej.

Pierwszy etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbył się 4 X 2017 r. Jego uczestnicy musieli rozwiązać test, na który składało się 25 pytań. Ogłoszenie wyników tego etapu zostało zaplanowane na 27 X.

Drugi, okręgowy etap olimpiady, odbędzie się 1 XII. Jak przewidują organizatorzy, uczestniczyć w nim będzie około pięciuset uczniów. Tutaj także uczestnicy będą musieli skonfrontować swoją wiedzę ze składającym się z 25 punktów testem, ale jednak znacznie trudniejszym niż w pierwszym etapie, bo składającym się z pytań wielokrotnego wyboru. Zwycięzców tego etapu poznamy 15 XII 2017 r.

Trzeci, finałowy etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 2 III przyszłego roku. Wystartuje w nim 50-60 osób wyłonionych w okręgach. Zwycięzców poznamy 13 IV 2018 r. podczas gali w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a nad jej organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwa Komitet Główny kierowany przez profesora Andrzeja Korzeniowskiego, rektora Wyższe Szkoły Logistyki w Poznaniu. Natomiast Komitetem Naukowym kieruje profesor Mariusz Jedliński z Uniwersytetu Szczecińskiego.« powrót
Biuro Brokerskie Omega