LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plOperator logistyczny inwestuje w Europie
Logistyka

Operator logistyczny inwestuje w Europie

Nowe obiekty w Austrii, Rosji i Francji

HH

Globalny operator logistyczny, Dachser, w ramach rozwoju swojej europejskiej sieci buduje i modernizuje magazyny w Austrii, Rosji i zachodniej Francji.


Jedna z najnowszych inwestycji Dachser znajduje się w Hörsching nieopodal Linzu w Austrii. W ramach modernizacji terminalu logistycznego rozbudowano halę przeładunkową o powierzchni 8 tys. m2, w wyniku czego powstał nowy magazyn o powierzchni 10 tys. m2 z ponad 20 tys. miejsc paletowych. Wartość przedsięwzięcia wyniosła ok. 10 mln euro.

Austria. Jako hub dla Europy Środkowej Austria odgrywa istotną rolę w sieci Dachser. Obecnie oferujemy transport drogą lądową, a także morską i lotniczą z dziesięciu lokalizacji w kraju. Chcąc rozwijać się w skali międzynarodowej, musimy działać logicznie i lokalna sieć oddziałów musi brać tę ekspansję pod uwagę. Dlatego też nowy magazyn w okolicy Linz ma ogromne znaczenie dla obszaru logistyki kontraktowej również poza granicami kraju – mówi Günter Hirschbeck, Dyrektor Zarządzający Dachser European Logistics w Austrii.

W nowym magazynie Dachser wykorzystuje innowacyjne technologie cyfrowe. Jednym ze stosowanych tam rozwiązań są okulary wirtualnej rzeczywistości (VR), używane do wizualizowania, np. klientom, kompleksowych rozwiązań, jakie mogą być zastosowane przez operatora. Pozwala to zoptymalizować działania jeszcze przed ich rozpoczęciem, np. przed instalacją tzw. systemu pick-by-light. Dzięki temu proces obsługi klientów staje się bardziej przejrzysty, a oni sami zyskują większą kontrolę nad realizacją zlecanych projektów.

­­Rosja. Projekty inwestycyjne Dachser realizowane są także we wschodniej Europie. Nowo powstały kompleks magazynowy w Rosji jest zlokalizowany w Gabovskoe, w rejonie dmitrowskim, niedaleko Moskwy. Położenie w odległości zaledwie pięciu kilometrów od autostrady A107, zwanej Małym Pierścieniem Moskwy, pozwala znacząco skrócić czas dostaw do centrum stolicy i okolic. W obiekcie o powierzchni 11 tys. m2, wyposażonym w 14 ramp załadunkowych, może się zmieścić 18 tys. palet. Dodatkowe 900 m2 zajmuje przyległy biurowiec.

Nowy magazyn w Gabovskoe jest zaprojektowany i wyposażony tak, by można było świadczyć w nim szeroki zakres usług, w tym bezpieczne składowanie przesyłek drobnicowych oraz składowanie niewielkich towarów o wysokiej wartości na dwupiętrowej antresoli o powierzchni 1 tys. m2 z 3,6 tys. miejsc magazynowych.

Francja. Z kolei w zachodniej części Europy Dachser wybudował nowy terminal logistyczny o powierzchni 4,2 tys. m2. Obiekt znajduje się na terenie parku biznesowego Angers Marcé w miejscowości Angers w regionie Kraju Loary. Wartość inwestycji wyniosła ok. 5,2 mln euro. Bliskość sieci autostrad i lotniska pozwala zwiększać skalę działania i zarządzać przepływem towarów z innych francuskich departamentów. Dzięki 18 bezpośrednim liniom, zarówno krajowym, jak i międzynarodowym, Dachser w Angers obsługuje codzienne połączenia do 363 terminali należących do sieci European Logistics w 24 krajach Europy.

Nowy oddział jest wynikiem postępującej ekspansji. Stajemy się kluczowym partnerem, pomagającym rozwijać się firmom na rynku europejskim. Mamy efektywny i międzynarodowo ustandaryzowany system logistyczny, który pozwala na rozszerzenie działalności eksportowej i połączenie różnych aspektów zarządzania z ofertą logistyki kontraktowej. Zamierzamy dalej się rozwijać i dzięki zintegrowanym oraz skalowalnym rozwiązaniom logistycznym sprostać wymaganiom naszych klientów w zakresie jakości - komentuje Jean-Marie Legal, Dyrektor Regionalny Dachser w zachodniej Francji.



« powrót
Biuro Brokerskie Omega