LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plOperator logistyczny otworzył centrum IT w Warszawie
Logistyka

Operator logistyczny otworzył centrum IT w Warszawie

HH

Schenker Technology Center (Warsaw) Sp. z o.o. to kolejna spółka Grupy w Polsce. Jej kompetencje to usługi IT dla organizacji, utrzymanie globalnej infrastruktury IT, wsparcie systemów operacyjnych w biznesie lotniczym i oceanicznym, a także rozwój elektronicznych aplikacji dla klientów.

Uruchomienie warszawskiego centrum pozwoli nam umacniać przewagę konkurencyjną DB Schenker dzięki innowacyjnym rozwiązaniom przyszłości w logistyce – powiedział Volker Witzel, Senior Vice President Technology Solution Center.

O lokalizacji centrum informatycznego w Warszawie zdecydował szereg czynników. Niewątpliwie najważniejszym z nich są wysokie kompetencje kadry IT – powiedział Przemysław Głębocki, General Manager Schenker Technology Center (Warsaw) Sp. z o.o. Nie bez znaczenia jest również dogodne położenie w centrum Europy i względy ekonomiczne. Bliskość organizacji DB Schenker w Polsce pozwoli natomiast na uzyskanie efektu synergii, czerpanie z Lean, kultury ciągłego doskonalenia. Bardzo zależy nam na tym, aby konkurować na rynku pracy właśnie kulturą naszej organizacji.

W ramach podejścia Lean i minimalizacji kosztów, polski oddział DB Schenker wspiera STC, począwszy od etapu samego projektu i prac przygotowawczych do obszarów zarządzania finansami, HR i marketingu. 

Innowacyjne biuro. Na siedzibę STC wybrany został przyjazny środowisku, nowoczesny kompleks Business Garden przy ul. Żwirki i Wigury 16C, który zapewnia komfortowe warunki pracy: nowoczesne biuro, system klimatyzacji z filtrowanym, nawilżanym powietrzem, właściwe warunki oświetlenia światłem dziennym, jak również tereny zielone wokół kompleksu, czy szatnie i prysznice dla rowerzystów. Kompleks zlokalizowany jest przy jednej z głównych arterii miasta w bliskiej odległości od centrum Warszawy i lotniska. Komunikacja miejska w najbliższym otoczeniu obejmuje sieć kolejową i linie autobusowe, co umożliwia stosunkowo szybki dojazd z dowolnej części miasta.

Technologiczna spółka DB Schenker, Schenker Technology Center (Warsaw) Sp. z o.o., jest częścią globalnego Centrum Rozwiązań Technologicznych IT, podobnie jak te działające w Chinach (Nanjing) i Indiach (New Delhi). Firma została zarejestrowana 17 maja br. Obecnie większą część zespołu STC (Warsaw) tworzą pracownicy, którzy zostali przeniesieni do nowej organizacji z działu informatyki Schenker Sp. z o.o. Stale prowadzony jest proces rekrutacji, ponieważ docelowo do końca 2018 r. w centrum ma być zatrudnionych około 200 osób.« powrót
Biuro Brokerskie Omega