LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
19 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plOperator logistyczny podsumowuje II kwartał 2018 r.
Logistyka

Operator logistyczny podsumowuje II kwartał 2018 r.

Dobre tempo rozwoju, wzrost przychodów

HH

Operator logistyki kontraktowej ID Logistics podsumował działalność w II kwartale 2018 r. W tym okresie przychody firmy wzrosły o 8,3% do poziomu 353 mln euro.


Grupa podpisała nowe kontrakty i uruchomiła kolejne centra dystrybucyjne. W I półroczu 2018 r. przychody osiągnęły poziom 680,4 mln euro i wzrosły o 6,1%.

Grupa odnotowała dobre wyniki w każdym z 17 krajów, w których prowadzi swoją działalność. Największą dynamikę wzrostu osiągnięto we Francji, na macierzystym rynku. Dzięki pozyskaniu nowych kontraktów w II kwartale przychody wyniosły 175,8 mln euro i wzrosły o 10,3%, podczas gdy w I kwartale było to 3,1%.

Z kolei przychody z działalności na rynkach międzynarodowych (poza Francją) zwiększyły się o 6,4% do 177,5 mln euro, mimo niekorzystnych wpływów kursów walut szczególnie odczuwanych w Argentynie i Brazylii. Dla porównania, w I kwartale przychody Grupy z działalności międzynarodowej wzrosły o 4,5%.

W II kwartale br. Grupa podpisała wiele nowych kontraktów, rozszerzyła zakres współpracy z dotychczasowymi klientami i uruchomiła kolejne centra dystrybucyjne.

We Francji Conforama powierzy ID Logistics zarządzanie nowym magazynem, który zostanie uruchomiony w Tournan en Brie w regionie paryskim. Obiekt o powierzchni 177 tys. mkw., obsługiwany przez ok. 400 pracowników, będzie jednym z największych tego typu magazynów w Europie. Operator będzie wspierać transformację wielokanałowej sprzedaży swojego klienta, odpowiadając za zorganizowanie wszystkich przepływów towarów w jednej lokalizacji, co z kolei umożliwi mu rozszerzenie portfolio produktów i skrócenie czasu dostawy.

W Rosji ID Logistics zwiększył zakres współpracy z siecią handlową Auchan. W ciągu najbliższych tygodni operator uruchomi aż trzy krajowe magazyny o łącznej powierzchni 50 tys. mkw. Dwa z nich będą nowymi obiektami, natomiast trzeci to przejęcie już istniejącego magazynu.

W Holandii Grupa rozszerzyła współpracę z PPG Industries (światowy lider w produkcji farb, lakierów, materiałów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła i włókien szklanych), przejmując obsługę centrum dystrybucyjnego PPG w Amsterdamie. Magazyn o powierzchni 16 tys. mkw. wyposażony jest w zautomatyzowany system przyjęcia, magazynowania i wydania oparty na przenośnikach i układnicach paletowych. To właśnie stąd artykuły oferowane przez jednostkę biznesową Architectural Coatings dostarczane są do sieci detalicznych i innych odbiorców w krajach Beneluksu, Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Oddział w Polsce. W II kwartale również w Polsce ID Logistics utrzymało dynamiczne tempo rozwoju, zgodnie z przyjętym planem. W 2018 r. powinien nastąpić bardzo dynamiczny wzrost sprzedaży ID Logistics w Polsce, z oczekiwanym wzrostem na poziomie ponad 20%. Będzie to możliwe głównie dzięki 3 nowym magazynom, które uruchomiliśmy w 2017 r. (Gliwice dla Mieszko, Bydgoszcz dla Carrefour i Grodzisk Mazowiecki dla Pepsico), ale także dzięki wzrostowi wolumenów i rozszerzaniu zakresu usług we wszystkich naszych magazynach - powiedział Yann Belgy, dyrektor generalny ID Logistics Polska. W I półroczu skupiliśmy się przede wszystkim na pełnej stabilizacji nowych aktywności, i to jest już zakończone. Teraz pracujemy nad projektami, które mają być realizowane w drugim półroczu, w tym rozwijaniem współpracy z naszymi nowymi i obecnymi klientami, np. e-commerce dla Norauto, oraz w magazynach – dodał.« powrót
Biuro Brokerskie Omega