AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
22 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plOperator logistyczny podsumowuje II kwartał 2018 r.
Logistyka

Operator logistyczny podsumowuje II kwartał 2018 r.

Dobre tempo rozwoju, wzrost przychodów

22 sierpnia 2018 r.   |  HH

Operator logistyki kontraktowej ID Logistics podsumował działalność w II kwartale 2018 r. W tym okresie przychody firmy wzrosły o 8,3% do poziomu 353 mln euro.


Grupa podpisała nowe kontrakty i uruchomiła kolejne centra dystrybucyjne. W I półroczu 2018 r. przychody osiągnęły poziom 680,4 mln euro i wzrosły o 6,1%.

Grupa odnotowała dobre wyniki w każdym z 17 krajów, w których prowadzi swoją działalność. Największą dynamikę wzrostu osiągnięto we Francji, na macierzystym rynku. Dzięki pozyskaniu nowych kontraktów w II kwartale przychody wyniosły 175,8 mln euro i wzrosły o 10,3%, podczas gdy w I kwartale było to 3,1%.

Z kolei przychody z działalności na rynkach międzynarodowych (poza Francją) zwiększyły się o 6,4% do 177,5 mln euro, mimo niekorzystnych wpływów kursów walut szczególnie odczuwanych w Argentynie i Brazylii. Dla porównania, w I kwartale przychody Grupy z działalności międzynarodowej wzrosły o 4,5%.

W II kwartale br. Grupa podpisała wiele nowych kontraktów, rozszerzyła zakres współpracy z dotychczasowymi klientami i uruchomiła kolejne centra dystrybucyjne.

We Francji Conforama powierzy ID Logistics zarządzanie nowym magazynem, który zostanie uruchomiony w Tournan en Brie w regionie paryskim. Obiekt o powierzchni 177 tys. mkw., obsługiwany przez ok. 400 pracowników, będzie jednym z największych tego typu magazynów w Europie. Operator będzie wspierać transformację wielokanałowej sprzedaży swojego klienta, odpowiadając za zorganizowanie wszystkich przepływów towarów w jednej lokalizacji, co z kolei umożliwi mu rozszerzenie portfolio produktów i skrócenie czasu dostawy.

W Rosji ID Logistics zwiększył zakres współpracy z siecią handlową Auchan. W ciągu najbliższych tygodni operator uruchomi aż trzy krajowe magazyny o łącznej powierzchni 50 tys. mkw. Dwa z nich będą nowymi obiektami, natomiast trzeci to przejęcie już istniejącego magazynu.

W Holandii Grupa rozszerzyła współpracę z PPG Industries (światowy lider w produkcji farb, lakierów, materiałów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła i włókien szklanych), przejmując obsługę centrum dystrybucyjnego PPG w Amsterdamie. Magazyn o powierzchni 16 tys. mkw. wyposażony jest w zautomatyzowany system przyjęcia, magazynowania i wydania oparty na przenośnikach i układnicach paletowych. To właśnie stąd artykuły oferowane przez jednostkę biznesową Architectural Coatings dostarczane są do sieci detalicznych i innych odbiorców w krajach Beneluksu, Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Oddział w Polsce. W II kwartale również w Polsce ID Logistics utrzymało dynamiczne tempo rozwoju, zgodnie z przyjętym planem. W 2018 r. powinien nastąpić bardzo dynamiczny wzrost sprzedaży ID Logistics w Polsce, z oczekiwanym wzrostem na poziomie ponad 20%. Będzie to możliwe głównie dzięki 3 nowym magazynom, które uruchomiliśmy w 2017 r. (Gliwice dla Mieszko, Bydgoszcz dla Carrefour i Grodzisk Mazowiecki dla Pepsico), ale także dzięki wzrostowi wolumenów i rozszerzaniu zakresu usług we wszystkich naszych magazynach - powiedział Yann Belgy, dyrektor generalny ID Logistics Polska. W I półroczu skupiliśmy się przede wszystkim na pełnej stabilizacji nowych aktywności, i to jest już zakończone. Teraz pracujemy nad projektami, które mają być realizowane w drugim półroczu, w tym rozwijaniem współpracy z naszymi nowymi i obecnymi klientami, np. e-commerce dla Norauto, oraz w magazynach – dodał.« powrót
Biuro Brokerskie Omega