LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
14 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plOtwarcie nowego połączenia do Wielkiej Brytanii opóźnione
Transport wodny

Otwarcie nowego połączenia do Wielkiej Brytanii opóźnione

Promy24.com

Dostawa nowego pasażerskiego promu, który miałby pływać na trasie z Weymouth (Anglia) do Cherbourg (Francja) dla przewoźnika promowego High Speed Ferries będzie opóźniona. Szybki prom miał wejść do obsługi połączenia od kwietnia przyszłego roku.


Firma planuje wykorzystać terminal pozostawiony przez przewoźnika Condor Ferries, który przeniósł swoje usługi do Poole.

Rada gminy, która prowadziła negocjacje z potencjalnym operatorem potwierdza, że firma potrzebuje dalszego wsparcia finansowego. Jonathan Packer, dyrektor od zarządzania flotą w High Speed Ferries podkreślił, że przewoźnik zainwestował dużo czasu i pieniędzy w uruchomienie tego połączenia oraz zapewnił, że firma posiada innych inwestorów. Oficjalne oświadczenie w tej sprawie zostanie wydane na początku nowego roku.

Rada obecnie rozważa, czy zachować port otwarty dłużej niż do końca marca. Firma promowa utworzy dodatkowe 90 miejsc pracy w Weymouth i Portland. Firma planowała rozpoczęcie świadczenia usług do Francji z Portland w 2010 roku.« powrót
Biuro Brokerskie Omega