LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plPakiet Mobilności opóźniony
Transport drogowy

Pakiet Mobilności opóźniony

Interwencja TLP

SC

24 III Rada nie uzgodniła swojego stanowiska z pierwszego czytania ws. Pakietu Mobilności i nie jest na ten moment wiadome, kiedy podejmie temat ponownie. TLP wysłało w ubiegłym tygodniu swój apel do przedstawicieli państw członkowskich o wstrzymanie prac nad Pakietem Mobilności ze względu na pandemię koronawirusa. Wszystko wskazuje na to, że został wysłuchany.

Zgodnie z procedurą, po przyjęciu przez Radę stanowiska w pierwszym czytaniu, projekt legislacyjny trafia do porządku obrad sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego i następnie powinien być skierowany do Komisji Transportu Parlamentu Europejskiego.

Biorąc jednak pod uwagę nowy kalendarz prac PE spowodowany pandemią koronawirusa, sprawa Pakietu Mobilności może stanąć najwcześniej na sesji plenarnej 13-14 V i następnie być skierowana do Komisji Transportu, oczywiście po wcześniejszym przyjęciu stanowiska przez Radę.

Oznacza to opóźnienie prac nad Pakietem Mobilności na ten moment przynajmniej o miesiąc wobec pierwotnych planów (tj. zatwierdzenie 24 III przez Radę, poruszenie sprawy na sesji plenarnej 1-2 IV i skierowanie do Komisji Transportu PE 21 IV).

Link do nowego kalendarza prac PE: https://www.europarl.europa.eu/sed/doc/news/flash/23441/Cal2020_en.pdf

[ info prasowe Związek Pracodawców „Transport i Logistyka Polska” ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega