Polska Gazeta Transportowa
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TESTY AUT TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
26 sierpnia 2019 r.
Reklama   +48 22 620 92 04     Kontakt 
www.pgt.plPanele akustyczne na A2 do wymiany
Transport drogowy

Panele akustyczne na A2 do wymiany

Spodziewane utrudnienia w ruchu

22 czerwca 2015 r.   |  AS

Jeszcze nie tak dawno dyskutowano o zasadności instalowania ekranów akustycznych w bardzo wielu miejscach w Polsce, a już jak się okazuje część z nich wymaga napraw lub wręcz wymiany. Na szczęście - jak zapewnia GDDKiA - będzie to usługa w ramach gwarancji. Od 22 czerwca na odcinku autostrady A2 od węzła w podwarszawskiej Konotopie do Pruszkowa (razem 7 km), rozpocznie się gwarancyjna wymiana paneli ekranów akustycznych, która potrwa około czterech miesięcy.


Powodem podjęcia decyzji o pracach są pojawiające się na panelach ogniska korozji - wszędzie wadliwe panele ekranów zostaną zastąpione nowymi. Będą wymieniane sukcesywnie, a prace będą prowadzone na półkilometrowych odcinkach.

Co z okresem urlopowym? Wykonawca rozpocznie prace od tych paneli, których wymiana możliwa jest bez zajmowania jezdni głównej - prace prowadzone będą spoza pasa drogi lub z pasa awaryjnego.

Wymiana rozpocznie się na jezdni południowej - od węzła Pruszków w kierunku Warszawy, następnie kontynuowana będzie z Warszawy w kierunku zachodnim, tak by prace realizowane były „pod prąd” największego ruchu. Oznacza to, że podczas wyjazdów ze Stolicy w okresie urlopowym prace prowadzone będą na jezdni w kierunku Warszawy, a we wrześniu podczas powrotów z wakacji - na jezdni wylotowej z Warszawy.

Wyłączenia jednego pasa. Niestety ze względów bezpieczeństwa wymiana paneli wiąże się z koniecznością okresowych wyłączeń z ruchu jednego pasa jezdni. Prace zorganizowane będą w taki sposób by zminimalizować uciążliwości dla kierowców. W tym celu opracowany został harmonogram prac uwzględniający natężenie ruchu na tym odcinku autostrady, przewidujący prace poza godzinami szczytu komunikacyjnego, w tym pracę w nocy.

Aby wymiana paneli była jak najmniej kłopotliwa dla wszystkich, prace na jezdni autostrady w kierunku Warszawy będą prowadzone od poniedziałku do czwartku z wykluczeniem godzin od 5.00 do 9.00, a w piątki od 5.00 do 10.00. W soboty nie zaplanowano przerw w pracach, natomiast w każdą niedzielę przerwa w pracach będzie trwała od 14. 00 do 19.00. Dodatkowo, jeśli w trakcie prac dojdzie do znacznego spowolnienia ruchu na autostradzie, wykonawca przerwie je w celu usprawnienia przejazdu.« powrót
Biuro Brokerskie Omega