LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plPGP kontra Poczta Polska
Logistyka

PGP kontra Poczta Polska

MM

Oferty w przetargu na dostarczanie przesyłek sądowych złożyły Poczta Polska i Polska Grupa Pocztowa. Jak podał w swoim środowym komunikacie InPost, do którego należy PGP, spółka ta wyceniła swoją ofertę na 475,6 mln zł, a Poczta Polska na 293,1 mln zł. 

Cena zaproponowana przez Pocztę Polską budzi nasze zdumienie i jest znacznie poniżej cen oferowanych przez nią na rynku detalicznym, jak również na rynku zamówień publicznych - zakomunikował prezes PGP Witold Szczurek.

Jak dodał, oferta ta, dotycząca trzyletniej obsługi, jest o wiele niższa od tej zaoferowanej przez publicznego operatora w poprzednim przetargu na obsługę sądów w 2013 r., która wyniosła 580 mln zł, na okres tylko dwóch lat. Daje to bardzo poważne argumenty do podejrzeń, że Poczta Polska świadczy usługi na rynku komercyjnym poniżej kosztów w celu eliminacji konkurencji, co jest sprzeczne z prawem polskim i prawem unijnym – podkreślił Szczurek. Zaproponowaliśmy rynkową i bardzo korzystną ofertę, mając świadomość roli naszej spółki jako kluczowej dla infrastruktury krytycznej państwa i służby dla obywateli w tym specyficznym i arcyodpowiedzialnym przetargu - skomentował Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy PP.« powrót
Biuro Brokerskie Omega