AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
30 listopada 2021 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plPierwsza duża umowa na dostawę Mercedes-Benz Conecto G nowej generacji
Transport drogowy

Pierwsza duża umowa na dostawę Mercedes-Benz Conecto G nowej generacji

4 listopada 2017 r.   |  AS

30 października w Wolicy odbyło się oficjalne podpisanie umowy na dostawę 17 autobusów miejskich Mercedes-Benz Conecto G. Jest to pierwszy wygrany przetarg przez EvoBus Polska na dostawę nowego modelu, który swoją światową premierę miał właśnie w Polsce.


Podpisanie umowy w Wolicy   |   Fot. EvoBus

W odbywającej się w siedzibie EvoBus Polska uroczystości udział wzięli m.in. Janusz Kubicki - Prezydent Miasta Zielona Góra, Krzysztof Kaliszuk - Zastępca Prezydenta, Barbara Langner – Dyrektor MZK Zielona Góra, oraz inni przedstawiciele władz miasta i MZK. Ze strony EvoBus Polska obecni byli m.in. Antonio Cavotta Prezes Zarządu oraz Adam Kempiński - Dyrektor Działu Sprzedaży Autobusów Miejskich i Zamówień Publicznych i Piotr Krawiec – Dyrektor Regionu.

MZK otrzyma autobusy przegubowe Conecto G najnowszej generacji, nie mające sobie równych pod względem bezpieczeństwa i komfortu pasażerów, ergonomii pracy kierowcy oraz dbałości o środowisko naturalne.

Autobusy wyposażone będą w najnowocześniejsze silniki OM 470 o najniższym zużyciu paliwa i emisji szkodliwych substancji na granicy wykrywalności. Dodatkowo posiadać będą system odzyskiwania energii hamowania przy pomocy modułu rekuperacyjnego i stosowany jedynie przez firmę Mercedes Benz system ATC, stabilizujący tor jazdy autobusu przegubowego w ekstremalnych sytuacjach drogowych.

Warto nadmienić, iż w Zielonej Górze jeździ już 13 autobusów z gwiazdą, zakupionych w 2011 roku – co stanowi prawie jedną piąta floty MZK Zielona Góra.

[ EvoBus]« powrót
Biuro Brokerskie Omega