LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plPierwsza trasa Hyperloop w Polsce?
Transport szynowy

Pierwsza trasa Hyperloop w Polsce?

Mamy ośmioro konkurentów

MM

Przedstawiciele firmy Hyper Poland sp. z o.o. wzięli udział w europejskim półfinale konkursu Hyperloop One Global Challenge, który odbył się w dniach 5-7 VI w Amsterdamie. Reprezentanci Polski zaproponowali trasę Warszawa-Łódź-Wrocław i wraz z innymi ośmioma propozycjami, na pierwszą w Europie trasę Hyperloop, dostali się do półfinału.


Na wydarzeniu obecni byli przedstawiciele władz Królestwa Holandii, w tym minister Infrastruktury i Środowiska, Melanie Schultz van Haegen, który wyraziła opinię, iż: W ciągu dziesięciu następnych lat będziemy obserwować więcej zmian w transporcie niż w ciągu ostatnich 100 lat. I dodała, że Hyperloop mógłby zmienić zasady gry, jeśli chodzi o transport.

Głównym celem zawodów było wyłonienie najlepszej propozycji na pierwszą trasę Hyperloopa w Europie. Do półfinału dostało się 9 zespołów europejskich prezentujących swoje propozycję, w tym przedstawiciele Hyper Poland. Łącznie, proponowane trasy mogłyby połączyć 75 mln ludzi w 44 miastach na trasie 5 tys. km.

Reprezentanci Polski zaproponowali trasę Warszawa-Łódź-Wrocław. Według raportu sporządzonego przez Komisję Europejską jakość infrastruktury kolejowej w Polsce plasuje się na 20. miejscu wśród 26. krajów członkowskich UE. Warszawa jest jednym z najbardziej zakorkowanych miast Europy. Musimy rozwiązać te problemy. Hyperloop wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem – uzasadniała Katarzyna Foljanty, CBO Hyper Poland.

Korytarz o długości 415 km połączyłby trzy aglomeracje: warszawską, łódzką i wrocławską, które łącznie zamieszkuje 5,7 mln osób oraz cztery porty lotnicze o łącznej liczbie 16,3 mln pasażerów rocznie. Ta trasa mogłaby się stać ważną częścią ewentualnego przyszłego rozszerzenia sieci Hyperloop na inne kraje europejskie - dodał Krzysztof Tabiszewski CEO Hyper Poland sp. z o.o. Finałowe drużyny zostaną ogłoszone w lecie 2017 r.« powrót
Biuro Brokerskie Omega