LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plPierwsze elektryczne EcoCombi na trasach w Holandii
Transport drogowy

Pierwsze elektryczne EcoCombi na trasach w Holandii

Elektryczne cieżarówki DAF we flocie Vlot Logistics

SC

Vlot Logistics to pierwsza firma, która dodała w pełni elektryczny pojazd EcoCombi do swojej floty w Holandii. Podwozie pod zabudowę DAF CF w zestawie z wózkiem dolly i naczepą jest wyposażone w urządzenie hakowe HIAB z napędem elektrycznym w połączeniu z dźwigiem o udźwigu/wysięgu 23 ton/metrów.


Pierwsze elektryczne EcoCombi na trasach w Holandii    |   Fot. DAF

Vlot Logistics chce wieść prym w zakresie innowacji i wykorzystania zeroemisyjnych pojazdów ciężarowych. Obecnie w swojej flocie ma 10 pojazdów ciężarowych z napędem elektrycznym, w tym nowy DAF CF Electric EcoCombi, o łącznej długości 25,25 metra. Używamy tego zestawu do transportu kontenerów — mówi Rokus Vlot, dyrektor zarządzający i właściciel Vlot Logistics. Za pomocą EcoCombi możemy transportować trzy kontenery o długości ok. 610 cm jednocześnie, co pomaga ograniczyć liczbę przejazdów. To korzystne rozwiązanie zarówno pod względem dbałości o klimat, jak i ograniczenia natężenia ruchu.
 
Część naszego DNA. Transport elektryczny jest całkowicie zintegrowany z naszymi działaniami — kontynuuje Rokus Vlot. Kierowcy przyzwyczaili się do prowadzenia tego typu pojazdów i dostosowaliśmy nasze harmonogramy tak, aby optymalnie wykorzystać zasięg od 200 do 250 kilometrów i dokładnie wiedzieć, kiedy akumulatory ciężarówek są ładowane.
 
Vlot Logistics ma w Rotterdamie własną stację ładującą DC o dużej mocy 300 kW, która może naładować zestaw akumulatorów pojazdu DAF CF Electric do poziomu 80% w ciągu jednej godziny. Większość energii pochodzi z paneli słonecznych zamontowanych na dachach budynków w siedzibie firmy. Rokus Vlot określa to mianem „obiegu idealnego”.

[ materiały DAF Trucks ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega