LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plPierwszy prom zasilany LNG zbudowany we Włoszech
Transport wodny

Pierwszy prom zasilany LNG zbudowany we Włoszech

Promy24.com

Po pomyślnym zakończeniu prób morskich z użyciem LNG, najnowszej generacji prom zbudowany przez stocznię Fincantieri w Castellammare di Stabia (Neapol) zostanie dostarczony do miasta Matane w Kanadzie.


Włoska stocznia komentuje, że prom stanowi prawdziwą rewolucję technologiczną. Jest to pierwszy zasilany LNG prom zbudowany we Włoszech i pierwszy tego rodzaju, które będzie eksploatowany w Ameryce Północnej.
Technologia opiera się o najbardziej zaawansowane rozwiązania w zakresie oszczędzania energii, a zarazem ma niski wpływ na środowisko. Ponadto umożliwia redukcję emisji dwutlenku węgla, tlenków azotu i ograniczenie prawie do zera tlenków siarki. Statek został wyposażony w silniki umożliwiające pracę na LNG lub marine diesel oil (MDO). Użyty układ napędowy spełnia wymagania obszarów ECA (Morze Bałtyckie, Morze Północne, Karaiby, Ameryka Północna).
Jednostka ma pracować w Zatoce Świętego Wawrzyńca znanej z niekorzystnych warunków pogodowych. Statek został przystosowany do przełamywania lodu morskiego, dzięki swojemu innowacyjnemu dziobowi i rufie zaprojektowanej a zarazem opatentowanej przez stocznie Fincanteiri.
Prom o nazwie, F.-A.-Gauthier ma 133 metry długości i 22 metry szerokości. Osiąga maksymalną prędkość 20 węzłów. Może przewieźć jednorazowo 800 pasażerów i 180 samochodów. Jednostka będzie obsługiwała 1600 rejsów rocznie, dzięki czemu przewiezie w tym okresie ponad 85 000 pojazdów i 180 000 pasażerów.« powrót
Biuro Brokerskie Omega