AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plPilotażowy program autonomicznych samochodów ciężarowych
Transport drogowy

Pilotażowy program autonomicznych samochodów ciężarowych

IVECO i Plus ogłaszają program w Europie i Chinach

3 stycznia 2022 r.   |  SC

IVECO nawiązała współpracę z Plus (dawniej Plus.ai), globalnym dostawcą technologii do autonomicznych pojazdów ciężarowych. IVECO będzie europejskim partnerem Plus w nowym programie pilotażowym w Europie i Chinach, który rozpocznie się od weryfikacji autonomicznej technologii Plus i jej integracji z najnowszą generacją pojazdów ciężarowych IVECO S‑WAY

Pierwszy wspólny test posłuży sprawdzeniu i wykazaniu możliwości systemu Plus zastosowanego w samochodzie IVECO S‑WAY w zróżnicowanych warunkach środowiskowych i drogowych. Seria kompleksowych testów, obejmujących zarówno sytuacje, w których za kierownicą siedzi człowiek korzystający z rozwiązania PlusDrive, jak i jazdę w pełni autonomiczną na tzw. poziomie 4, pomoże zgromadzić dane i zweryfikować integralność projektu w produkcji autonomicznych S‑WAY.

Marco Liccardo, desygnowany na stanowisko Chief Technology & Digital Officer w Grupie IVECO, mówi: Plus — jedyna firma oferująca technologię autonomicznej jazdy do samochodów ciężarowych, która rozpoczęła już dostarczanie komercyjnego produktu klientom z sektora ciężkiego transportu — opracowała także przejrzystą i przekonującą strategię wprowadzenia najpierw rozwiązania wymagającego jeszcze obecności kierowcy, a następnie w pełni autonomicznego pojazdu ciężarowego poziomu 4. Jest to zgodne z naszą skoncentrowaną na kliencie wizją bardziej zautomatyzowanego i bezpieczniejszego samochodu ciężarowego, którego eksploatacja przekłada się na zwiększenie produktywności i obniżenie kosztów operacyjnych.

Shawn Kerrigan, dyrektor ds. operacyjnych i współzałożyciel Plus dodaje: Zawsze podkreślaliśmy potrzebę ekspansywnego testowania jako sposobu weryfikacji możliwości systemu autonomicznej jazdy w zakresie radzenia sobie ze zróżnicowaną pogodą, terenem i sytuacjami na drodze. Ten pilotażowy projekt przyspieszy nasze działania w kierunku uruchomienia produkcji autonomicznych ciężarówek, w których połączymy gotową do produkcji, wysokowydajną, kompleksową technologię autonomicznej jazdy na poziomie 4 firmy Plus z głębokimi kompetencjami inżynierskimi oraz koncentracją na bezpieczeństwie i zrównoważonym rozwoju IVECO.

[ materiały IVECO ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega