LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plPKP Cargo rozwija ekspansję w Europie
Transport szynowy

PKP Cargo rozwija ekspansję w Europie

HH

Advanced World Transport (AWT), spółka z Grupy PKP Cargo, podpisała 6 XII w Lublanie umowę nabycia 80% udziałów w słoweńskiej spółce Primol-Rail.

Przejęcie większościowego pakietu firmy, która posiada licencję na wykonywanie kolejowych usług przewozowych na terenie Słowenii, otwiera przed Grupą nowe możliwości zwiększenia przewozów w kierunku północ-południe Europy. Biorąc pod uwagę fakt, że Grupa ma już licencje na samodzielne wykonywanie przewozów na terenie Czech, Słowacji, Węgier i Austrii, może teraz z wykorzystaniem tylko jednej wielosystemowej lokomotywy prowadzić składy pociągów z Polski aż do granicy słoweńsko-włoskiej oraz do słoweńskiego portu Koper - jednego z największych na Adriatyku. Dotychczas AWT obsługiwało ok. 10. pociągów tygodniowo w relacjach do granicy ze Słowenią, gdzie skład przejmował lokalny przewoźnik-poddostawca.

Obecnie liczbę takich pociągów będzie można zwiększyć, co wpłynie na wzrost przewozów Grupy między państwami leżącymi od Bałtyku po Adriatyk. Mamy satysfakcję, że podpisana umowa umożliwia wejścia Grupy na nowe rynki z atrakcyjniejszą ofertą przewozową i zwiększenia wolumenu przewozów – powiedział Maciej Walczyk, prezes Zarządu AWT a.s.



« powrót
Biuro Brokerskie Omega