LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
14 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plPlatforma mobilna Vooom
Transport publiczny

Platforma mobilna Vooom

Czyli szybkie i sprawne poruszenie się po mieście

HH

Podczas Kongresu Technologii Miejskich, który odbył się 10 IV w Warszawie zadebiutowała oficjalnie aplikacja mobilna Vooom. Rozwiązanie to integruje operatorów systemów car sharingu, elektrycznych skuterów, hulajnóg, rowerów miejskich oraz transportu publicznego.


Z poziomu aplikacji Vooom można zobaczyć dostępne obecnie pojazdy do współdzielonych przejazdów w 12 największych miastach w Polsce - Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Szczecinie i Bydgoszczy. Dodatkowo w Warszawie można na bieżąco śledzić położenie autobusów i tramwajów. Ta funkcjonalność ma być przydatna w razie spóźnienia np. autobusu, umożliwia bowiem zaplanowanie podróży niezależnie od aktualności rozkładu jazdy.

Docelowo aplikacja ma umożliwić planowanie i jednorazową płatność za cały przejazd różnymi środkami transportu, w tym komunikacją publiczną, w jednej aplikacji, w modelu MaaS (z ang. mobility as a service – mobilność jako usługa). Startujemy w 12 największych miastach w Polsce i będziemy sukcesywnie powiększać zasięg – mówi Włodzimierz Łoziński, CEO Vooom. Nasza aplikacja optymalizuje użycie środków transportu i przynosi korzyści operatorom car, scooter oraz bike sharingu, którzy dzięki niej mogą zwiększyć liczbę i łączny czas wypożyczeń swoich pojazdów.

Vooom umożliwia obecnie wynajem pojazdów po przejściu do aplikacji danego operatora. W przygotowaniu jest planowanie podróży mulitmodalnej, czyli łączenia współdzielonych pojazdów na minuty z rowerami i komunikacją miejską. – Użytkownicy Vooom nie tylko kupią bilet na komunikację miejską czy zapłacą za wynajem samochodu w car sharingu w jednej aplikacji, ale będą mogli też zorganizować przejazd grupowy i obniżyć koszty poruszania się po mieście – przekonuje Łoziński.

Ekonomia i ekologia. Idea stojąca za Vooom to połączenie ekonomii i ekologii. Aplikacja ma nie tylko dbać o wygodę i kieszeń użytkownika, ale przede wszystkim o środowisko. Mniej przejazdów realizowanych samochodami prywatnymi to lepsze powietrze dla mieszkańców miast i poprawa jakości ich życia – mówi Michał Kiciński, inwestor strategiczny aplikacji, współzałożyciel spółki CD Projekt.

Aplikacja Vooom jest już dostępna na urządzenia korzystające z systemów Android oraz iOS.« powrót
Biuro Brokerskie Omega