Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
30 maja 2020 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plPlatinum wspiera ORLEN Team podczas 38. rajdu Dakar
Transport drogowy

Platinum wspiera ORLEN Team podczas 38. rajdu Dakar

5 stycznia 2016 r.   |  AS

Platinum, czołowa marka olejów do motoryzacji, obok tytularnego sponsora, od lat wspiera ORLEN Team podczas najbardziej znanych i najcięższych zmagań motorowych świata – rajdu Dakar. Sponsoring zawodników biorących udział w 38. rajdzie Dakar, to obok serii wyścigów Porsche Platinum GT3 Cup CCCE, najważniejszy element zaangażowania firmy w motosport.

Obecność ORLEN Oil na światowych i europejskich wydarzeniach motorowych to także możliwości testowania oferowanych produktów w ekstremalnych warunkach, a co za tym idzie stałego rozwoju technologii.

W tegorocznej edycji rajdu Dakar Polskę reprezentują trzy załogi samochodowe. Obok Marka Dąbrowskiego pilotowanego przez Jacka Czachora, jadących Toyotą Hilux oraz Adama Małysza i Xaviera Panseri, jadących MINI ALL4 Racing, swój pierwszy Dakar za kierownicą samochodu rajdowego rozpoczął Kuba Przygoński z pilotem Andrejem Rudnitskim. Warto przypomnieć, że Kuba po raz pierwszy wystartował w rajdzie Dakar w 2009 roku, kończąc go na wysokim 11. miejscu jako najszybszy debiutant. Zaś jego najlepszy wynik do tej pory to 6 miejsce w 2014 r.

Na trasie tegorocznego rajdu zobaczyć można rekordową liczbę 354 pojazdów i w sumie 556 zawodników z 60 krajów. ORLEN Team jest jedynym polskim zespołem startującym w tym roku w rajdzie. Rozpoczęty 2 stycznia w Buenos Aires Dakar, zakończy się 16 stycznia w Rosario, po 13 wyczerpujących etapach (prolog, 13 etapów i dzień przerwy). Łącznie motocykliści i quadowcy pokonają 8984 kilometry (OS-y 4701km), a samochody 9238 kilometrów  (OS-y 4792 km).

[ materiały prasowe ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega