Polska Gazeta Transportowa
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TESTY AUT TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
26 sierpnia 2019 r.
Reklama   +48 22 620 92 04     Kontakt 
www.pgt.plPoczątek roku przyniósł zarówno ożywienie, jak i spadki w branży opon na rynku europejskim
Transport drogowy

Początek roku przyniósł zarówno ożywienie, jak i spadki w branży opon na rynku europejskim

14 maja 2015 r.   |  AS

Pierwszy kwartał w segmencie samochodów osobowych to 2 proc. wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym, ale 9 proc. spadek w porównaniu z ostatnim kwartałem 2014 roku. Duży, 7 proc. wzrost zanotował segment opon motocyklowych. Niestety zarówno sprzedaż opon ciężarowych, jak i rolniczych spadła, odpowiednio o 1 proc. i 13 proc. 


Najbardziej zauważalny jest stały trend spadkowy w segmencie opon ciężarowych, który rozpoczął się w połowie 2014 roku. Znaczny wzrost importu z Chin również się do tego przyczynił – zauważa Fazilet Cinaralp, Sekretarz Generalna Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Gumy (ETRMA).
Z kolei w Polsce w kategorii opon do samochodów osobowych nastąpił spadek w porównaniu z pierwszym kwartałem 2014 roku o 6,8 proc. W segmencie opon premium odnotowano niewielki spadek o 4,6 proc., a segment opon budżetowych zanotował spadek aż o 15,9 proc. Jednocześnie 7,7 proc. wzrost jest zauważalny w segmencie opon średniej klasy.
W kategorii opon do samochodów ciężarowych sprzedaż w pierwszym kwartale 2015 spadła o 12,2 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2014.


« powrót
Biuro Brokerskie Omega