LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plPodpisano umowę na rewitalizację linii nr 25
Transport szynowy

Podpisano umowę na rewitalizację linii nr 25

HH

W ubiegłym tygodniu podpisano umowę z Krajowego Programu Kolejowego o wartości 188 mln zł na zaprojektowanie i wykonanie prac na trasie Padew-Mielec-Dębica. W ciągu dwóch lat przebudowane zostaną perony w miejscowościach Mielec, Rzochów, Wojsław, Pustków, Rzemień, Przecław, Dąbie, Kochanówka i Pustynia.

Zostaną one wyposażone w ławki, wiaty, oświetlenie i tablice informacyjne. Nowe obiekty z pochylniami i systemem oznakowania zapewnią wygodniejszą i łatwiejszą obsługę podróżnych, w tym osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Na stacji Mielec przewidziano budowę bezkolizyjnego przejścia pod torami, które ułatwi bezpieczne dojście do peronów.

W ramach inwestycji na odcinku Mielec-Dębica, zaplanowano także min. wymianę torów na długości 32 km, przebudowę 37 obiektów inżynieryjnych (6 mostów, 31 przepustów) oraz 40 przejazdów kolejowo-drogowych, m.in. w miejscowości Wojsław, Rzemień, Pustków, Pustynia. Prace zapewnią sprawniejszą i bezpieczniejszą jazdę pociągów pasażerskich z prędkością 120 km/godz., a towarowych – 70 km/godz.« powrót
Biuro Brokerskie Omega