LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plPodsumowanie chińskiego starego roku
Logistyka

Podsumowanie chińskiego starego roku

SC

„Koronawirus” został wybrany słowem roku 2020. Przez 12 miesięcy ludzie na całym świecie nauczyli się życia w nowych realiach, przestrzegania dystansu społecznego oraz ustalonych zasad. Trwające zmiany drastycznie wpłynęły na chińską logistykę i łańcuchy dostaw.


Vyacheslav Gural, dyrektor regionu azjatyckiego w AsstrA   |   Fot. AsstrA

Według dyrektora regionu azjatyckiego w AsstrA Vyacheslava Gurala rok 2020 zostanie zapamiętany jako trudny, ale i dynamiczny oraz pełen wyzwań. Lockdown, zamknięte granice, a także spowolnienie gospodarcze to tylko wierzchołek góry lodowej, z którą musieliśmy się zmierzyć w tym okresie. Ale jak głosi chińskie przysłowie: «Gdy wieją wichry zmian, jedni budują mury, inni budują wiatraki». Dlatego podczas pandemii postanowiliśmy nie zwalniać. Doświadczenie zdobyte w ciągu ostatnich pięciu lat w Państwie Środka stanowiło impuls do działania.

Okres pandemii był dość intensywny. W pierwszej połowie roku 2020 zespół AsstrA w Szanghaju przeszedł całkowicie w tryb home office. Pracownicy doskonalili swoje umiejętności negocjacyjne za pośrednictwem Zoom, Skype i innych platform wirtualnych. Druga połowa roku obfitowała w konferencje i targi online.

Vladislav Martin, kierownik działu kolejowego w AsstrA dla regionów UE i Chin   |   Fot. AsstrA

W październiku ubiegłego roku zespół AsstrA z Szanghaju uczestniczył w LandBridge Forum „The Belt and Road” poświęconym rozwojowi Nowego Jedwabnego Szlaku. AsstrA bierze udział w wydarzeniu czwarty rok z rzędu, a od 3 lat jest członkiem LandBridge Chinese Railway Association. Ponad 60 największych firm chińskiego przemysłu kolejowego jest członkami Stowarzyszenia, które reprezentują jego interesy i promują rozwój chińskiego transportu kolejowego, w tym pociągów ekspresowych.

W listopadzie udało nam się wziąć udział w corocznym wydarzeniu internetowym The EU Silk Road Summit. Podczas dwóch dni szczytu wysłuchaliśmy prezentacji 34 mówców z Europy i Chin, a liczba uczestników wyniosła 180 osób. Warto było poznać trendy rynkowe, konkurentów i nowych Partnerów. Udało nam się również sformalizować współpracę z Klientem, z którym negocjowaliśmy przez ostatnie cztery lata - opowiada Vladislav Martin, kierownik działu kolejowego w AsstrA dla regionów UE i Chin.

Biuro AsstrA w Szanghaju przeszło przez ten okres niepewności pewnym krokiem, stało się silniejsze i bardziej doświadczone. Zreorganizowaliśmy sposób, w jaki komunikujemy się z Klientami, aby mimo lockdownu pozostawać w kontakcie. Partnerzy korporacyjni docenili nasze profesjonalne podejście, dzięki czemu filia w Chinach zachowała dynamikę i rozwój. Liczba zleceń wzrosła o 142%, a obroty – o 153%. Pomimo trudności minionego roku AsstrA rozwinęła współpracę z lokalnymi i międzynarodowymi firmami, pozostając sprawdzonym partnerem w 2021 roku - podsumowuje Vyacheslav Gural.

[ materiały asstra.pl ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega