AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
26 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plPołączenie sił w Hiszpanii
Logistyka

Połączenie sił w Hiszpanii

18 lipca 2018 r.   |  HH

Grupa GEFCO oraz BERGÉ, wiodący gracz w obszarze multimodalnych usług logistycznych w Hiszpanii, podjęły decyzję o fuzji na tamtejszym rynku. Spółki zawarły porozumienie o połączeniu swoich działów logistyki pojazdów gotowych, w wyniku którego powstanie nowa firma BERGÉ GEFCO posiadająca wiodącą pozycję na hiszpańskim rynku. Operacja wymaga zatwierdzenia przez Komisję Europejską.


Luc Nadal GEFCO i Jaime_Gorbea BERGÉ   |   Fot. GEFCO/BERGÉ

Nowa firma BERGÉ GEFCO powstanie w wyniku połączenia działów GEFCO Spain FVL i BERGE Automotive Logistics (BAL). Celem fuzji jest utworzenie spółki będącej czołowym graczem na rynku logistyki pojazdów gotowych w Hiszpanii. Nowa firma może zarządzać i przewozić nawet 1,4 mln samochodów rocznie, posiada ponad 3 mln m2 powierzchni magazynowej, 700 pojazdów ciężarowych, 100 wagonów kolejowych i 40 tys. m2 powierzchni warsztatowej.

Wspólne działanie na rzecz rozwoju. Rynek pojazdów gotowych w Hiszpanii jest jednym z największych na świecie: rocznie produkuje się tu 3 mln aut, 2,4 mln trafia na eksport, a 1,2 mln jest sprzedawanych na rodzimym rynku. Celem BERGÉ GEFCO jest budowanie bliższych relacji z klientami poprzez wprowadzanie usprawnień kluczowych procesów, optymalizację istniejących zasobów i większą reaktywności. W ofercie nowej firmy znajdzie się pełny zakres logistyki pojazdów gotowych obejmujący transport, magazynowanie, usługi techniczne, kontrole i dostawy.

Połączenie sił Grupy GEFCO i BERGÉ pozwoli nowej spółce dostarczać kompleksowe usługi, w tym projektowanie procesów logistycznych i inżynieryjnych od zakładów produkcyjnych po dostawy do klientów końcowych. Działalność firmy będzie koncentrować się w Hiszpanii, a jednocześnie będzie ona wspierać obu partnerów w rozwoju ich międzynarodowych oddziałów na innych rynkach.

Szerszy zakres i większy zasięg usług. BERGÉ GEFCO przyczyni się do znaczącego wzrostu biznesu w obszarze transportu, magazynowania i zasięgu geograficznego. Do dyspozycji klientów będzie 3,4 mln m2 powierzchni magazynowej oraz ponad 700 samochodów ciężarowych i 100 wagonów kolejowych, co pozwoli nowej spółce na zarządzanie i transport 1,4 mln samochodów rocznie. Ponadto w ofercie firmy znajdzie się szeroka gama usług uzupełniających realizowanych w 10 centrach logistycznych w całej Hiszpanii oraz na 40 tys. m2 powierzchni warsztatowej – będą to m.in. naprawy, adaptacje, malowanie, mycie, przygotowanie dostaw oraz kontrola jakości i wykończenia.

Cieszymy się z efektu współpracy z firmą BERGÉ, jakim jest nowa spółka joint venture. Połączenie sił pozwoli nam oferować szerszy zakres usług na najwyższym poziomie, co przełoży się na korzyści dla naszych klientów, partnerów i pracowników. Nowa firma będzie dobrze przygotowana do zmieniających się potrzeb branży motoryzacyjnej i liczymy, że połączenie naszych zasobów pobudzi innowacje w sektorze – podkreślił Luc Nadal, prezes zarządu Grupy GEFCO.

Zaangażowanie firmy BERGÉ we współpracę z GEFCO, światowym liderem w logistyce przemysłowej, zdecydowanie wzmocni naszą pozycję na hiszpańskim rynku. Jesteśmy przekonani, że połączenie naszej wiedzy i doświadczenia w tym segmencie przyczyni się do rozwoju obu przedsiębiorstw – Jaime Gorbeña, prezes BERGÉ y COMPAÑÍA.

[ info GEFCO ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega