AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
08 marca 2021 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plPomoc publiczna niezgodna z unijnym prawem?
Transport szynowy

Pomoc publiczna niezgodna z unijnym prawem?

29 stycznia 2018 r.   |  HH

W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska poinformowała, iż przeprowadzi dochodzenie w sprawie wsparcia publicznego, jakie uzyskały Przewozy Regionalne od polskiego rządu.

Pojawiły się wątpliwości, że spółka ta mogła już w przeszłości otrzymać wsparcie publiczne, a zgodnie z regulacjami unijnymi, państwo może udzielić pomocy restrukturyzacyjnej przedsiębiorstwom tylko raz na 10 lat. Jak przypomniano w komunikacie, we wrześniu 2015 r. polski rząd poinformował KE, że spółka Przewozy Regionalne otrzymała pomoc na restrukturyzację o wartości 770 mln zł (ok. 181 mln euro).

Spółka Przewozy Regionalne korzystała już w przeszłości z pomocy państwa. Musimy ocenić, czy przyznana pomoc jest zgodna z unijnymi przepisami dotyczącymi pomocy państwa i zadbać o to, by wsparcie publiczne nie prowadziło do zakłóceń konkurencji na rynku kolejowym – powiedziała unijna komisarz odpowiedzialna za politykę konkurencji, Margrethe Vestager.« powrót
Biuro Brokerskie Omega
Badanie
Razem z zespołem Teleroute zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej tego, w jaki sposób Twoim zdaniem ten rok będzie się rozwijał w naszej branży.
Zajmie to tylko 2 minuty!
Możesz wypełnić ankietę do 7 marca