LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plPowstanie centrum drobnicowe pod Łodzią
Logistyka

Powstanie centrum drobnicowe pod Łodzią

Wielka inwestycja Grupy Geis

Hubert Hryniewicz

Międzynarodowy operator logistyczny, Grupa Geis, rozbudowuje swoją sieć w Polsce – w III kwartale 2016 r. firma planuje otwarcie centralnej sortowni oraz centralnego hub-u drobnicowego w okolicach Łodzi.


Rodzimy rynek TSL wciąż rośnie – odzwierciedlając trendy ekonomiczne w innych branżach   |   Fot. Grupa Geis

Inwestycja ta będzie największym z dotychczasowych infrastrukturalnych projektów Grupy w Polsce. Budowa o wartości setek milionów złotych wesprzeć ma rozwój własnej sieci logistycznej spółki w Polsce. Docelowo zatrudnienie w nowej sortowni i hubie znajdzie ok. 400 osób.

Szczegóły inwestycji. Centralna sortownia paczek i główny hub drobnicowy powstaną na terenie niemal 12 ha i składać się będą z magazynu o powierzchni 12 tys. m2 oraz biura o wielkości 2,5 tys. m2. Znajdzie się tam także plac manewrowy o pow. 5,5 ha, który ma pomieścić 300 samochodów. Budynek wyposażony będzie w 120 bram rozładunkowych i załadunkowych. W sortowni paczek zamontowane zostaną dwa sortery główne o wydajności po 16 tys. przesyłek na godzinę.

Spółka zdecydowała się na budowę centrum dystrybucyjnego w regionie Łodzi, ze względu na strategiczny punkt pod względem lokalizacji. To właśnie stąd najbliżej jest do wszystkich 44 terminali Grupy w Polsce i także tu krzyżują się autostrady A1 i A2.

Niezbędne nowe inwestycje. To wielkie przedsięwzięcie technologiczne i finansowe jest wyrazem przekonania właścicieli Grupy Geis oraz krajowego zarządu spółki, że w Polsce warto inwestować w sektor dystrybucji paczek i palet. Rodzimy rynek TSL wciąż rośnie – odzwierciedlając trendy ekonomiczne w innych branżach. Firmy z Grupy mają ambicje aby już wkrótce stać jego liderami i jak mówi Adam Kwiatkowski wiceprezes Grupy Geis PL i dyrektor zarządzający ET Logistyk: Zdecydowane inwestycje w infrastrukturę są niezbędnym warunkiem dla oferowania usług najwyższej jakości, na które popyt jest zawsze.

Obok wspomnianej inwestycji w okolicach Łodzi, planowane jest również otwarcie, także w III kwartale tego roku, regionalnej sortowni i hubu w Poznaniu oraz przeprowadzka do nowego terminalu dystrybucyjnego we Wrocławiu.

Geis w Polsce. Firma jest aktywna na rynku polskim od 2006 r. W jej skład wchodzą następujące spółki: Geis PL Sp. z o.o., Geistransport PL S. z o.o., Geis Cargo International Poland Sp. z o.o., ET Logistik Sp. z o.o. oraz K-EX Sp. z o.o.

Operator zatrudnia obecnie w Polsce 1,2 tys. pracowników w 44 oddziałach. Posiada flotę ok. 1,5 tys. samochodów kurierskich, dystrybucyjnych i liniowych. Jego zeszłoroczny obrót sięgnął prawie 300 mln zł.« powrót
Biuro Brokerskie Omega