LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
14 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plPrezentacja nowego XF w Polsce
Transport drogowy

Prezentacja nowego XF w Polsce

AS

9 czerwca br. w budynku warszawskiego Transcoloru miała miejsce oficjalna premiera nowego DAF-a XF. Wzięło w niej udział prawie 800 klientów i partnerów biznesowych DAF Trucks Polska.


Nowy DAF XF w całej okazałości   |   Fot. DAF

Dla wielu spośród gości zgromadzonych w hali warszawskiego Transcoloru premiera Nowego XF-a stanowiła pierwszą okazję do zapoznania się z najnowszym modelem ciężarówki z Eindhoven. W wydarzeniu udział wzięli właściciele i pracownicy największych firm transportowych w Polsce, a także przedstawiciele autoryzowanych dealerów pojazdów marki DAF w Polsce, firm: DBK, WTC, ESA Trucks, TB Truck & Trailer Serwis oraz Firmy Wanicki.

Wydarzenie otworzył Maciej Taniewski, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska, który oficjalnie powitał gości.

Spotykamy się dzisiaj z Państwem nie tylko po to, aby zaprezentować najnowszego DAF-a XF. W ten sposób chcemy także podziękować za zaufanie, dzięki któremu od ponad 10 lat możemy z dumą nosić tytuł lidera rynku samochodów ciężarowych w Polsce oraz dzięki któremu obecnie już co czwarty rejestrowany w Polsce pojazd ciężarowy jest marki DAF. Ale zaufanie to także zobowiązanie. Mamy świadomość tego, że musimy wciąż zaspokajać oczekiwania rynku, które są proste: dostarczać samochody, które pozwalają zarabiać więcej. Pojazdy, które generują możliwie najniższe koszty eksploatacyjne, możliwie najwyższe zyski, a których kierowcy są dumni, mogąc pracować w komfortowych i bezpiecznych warunkach I taki właśnie jest nowy XF. Nowy DAF jest lżejszy, interwały między przeglądami są wydłużone, a co najważniejsze – zużywa 7% mniej paliwa od poprzednika. Dlatego nazwaliśmy go „doskonały w każdym calu – powiedział Maciej Taniewski.

W dalszej części wydarzenia najważniejsze cechy nowego DAF-a przedstawił Zbigniew Kołodziejek, dyrektor marketingu DAF Trucks Polska: Dlaczego uważamy, że to najlepszy samochód na rynku? W 2018 r. firma DAF będzie obchodziła 90 lecie istnienia. I od pierwszego dnia firma związana jest z transportem towarowym. 90 lat DAF-a to 90 lat innowacji. To liczne przełomy, którymi nadawaliśmy ton branży: wprowadzenie Intercoolera, który DAF wprowadził jako pierwszy. Wprowadzenie technologii ATi, np. model 95 – pierwszy DAF nagrodzony tytułem Ciężarówki Roku. To wtedy rozpoczęła się nowa era w konstrukcji zespołów napędowych, które były w stanie realizować transport dalekobieżny, sięgający ponad miliona kilometrów. Potem wprowadzenie modelu roku 2015 – najchętniej wybieranego samochodu ciężarowego w Polsce i jednego z najpopularniejszych na świecie. Najważniejsza jest niezawodność. Czy samochód spala mniej czy więcej, jego komfort – to nie ma znaczenia w sytuacji, w której samochód nie dowiezie ładunku na miejsce na czas. Od 12 lat DAF jest liderem sprzedaży w Polsce. Dlatego, że oprócz ekonomiki DAF koncentruje się na dostarczaniu pojazdów o niezrównanej trwałości i niezawodności, cechujących się zaledwie 5,5 godziną nieplanowanych przestojów w ciągu 30-tu miesięcy (wg. Testu firmy Fahrenkoetter). Dzisiejszy dzień to dzień, w którym redefiniujemy pojęcie efektywności. Wprowadzamy pojazdy, dzięki którym to, co najlepsze, staje się jeszcze lepsze. Ustawiamy wysoko poprzeczkę jeśli chodzi o niskie zużycie paliwa, niezawodność, bezawaryjność, efektywność, długowieczność. 7%, czyli średnio o 2 litry mniej. Warto zaznaczyć, że 7% wzrostu efektywności to najwyższy skok, jaki DAF wykonał w historii – powiedział Kołodziejek

Nowy model to również liczne innowacje największej kabiny na rynku. Wnętrze to nowe materiały wykończenia, większa czytelność zegarów, rozbudowany moduł feedbacku. Do tego system DAF Connect - najbardziej otwarta platforma do zarządzania flota dostępna na rynku. .

Niższe spalanie to nawet 3000 EURO na pojazd korzyści rocznie. Dodatkowa ładowność – 600 EUR dodatkowego zysku. Nowe interwały obsługowe to jakieś 250 EUR rocznie ze względu na większą dostępność taboru. DAF Connect – większa możliwość porównania i analizy, kontroli efektywność – kolejne 1300 EURO niższych kosztów rocznie. Nowy XF – Pure Excellence, doskonałość, to najlepsza propozycję biznesową dla firmy transportowej na rynku.

Wydarzenie na facebooku obserwowało live 900 osób, a dotychczas obejrzało prawie 10 000.

Imprezę prowadził Marcin Prokop, a muzyczną gwiazdą wieczoru była Patrycja Markowska, u której boku – niespodziewanie – pojawił się Grzegorz Markowski, lider zespołu Perfect.

[ DAF Trucks ]



« powrót
Biuro Brokerskie Omega