LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plPrezes PAŻP na czele sojuszu A6
Transport wodny

Prezes PAŻP na czele sojuszu A6

HH

Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Janusz Janiszewski przejął w ubiegłym tygodniu przewodnictwo w sojuszu A6 - aliansie największych europejskich instytucji żeglugi powietrznej m.in. Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoch.

To pierwszy raz w historii, gdy Polak będzie przewodniczył najwyższemu organowi decyzyjnemu tej grupy. To dowód na silną pozycję PAŻP w gronie europejskich instytucji zapewniających bezpieczeństwo w przestrzeni powietrznej - powiedział Marcin Horała, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Pełniąc roczną kadencję Przewodniczącego Rady Sterującej A6 Janiszewski będzie wypracowywał wspólne stanowiska sojuszu A6 i reprezentował go na spotkaniach wysokiego szczebla i miał bezpośredni wpływ na kształtowanie decyzji związanych z rozwojem branży zarządzania ruchem lotniczym w Europie, w tym zapowiadanych na 2020 r. prac nad nowym pakietem legislacyjnym dotyczącym Jednolitej Europejskiej Przestrzeni Powietrznej.« powrót
Biuro Brokerskie Omega